| |
Michtrack - The original Internet home for Michigan high school track & field |
Not a pretty website. But it's free. * Sign up for the Michigan Track & Field email list! * Like us on facebook!
|
Michigan High School Boys Outdoor 2007 Lists - Part 2 Featuring the best performers and performances from the Michigan outdoor season. This list shows performances from ALL meets. HIGH JUMP 6-10.25 John Donkersloot (Zeeland East)12 Holland/West Ottawa Relays.......... 5/ 5/2007 6-10 Donkersloot Grand Rapids/D2 Regional............ 5/19/2007 6-10 Kurt Poehlman (Niles)12 Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 6-9.5 Donkersloot Wyoming/Champions of Champions 5/21/2007 6-9.25 Poehlman Battle Creek/Big 16....................... 5/ 8/2007 6-9 Donkersloot Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 6-8.25 Kyle Nordstrom (Caro)11 D2 Regional................................ 5/19/2007 6-8 Donkersloot Hudsonville/tri.............................. 5/ 3/2007 6-8 Donkersloot Grand Rapids/John Bos................ 5/23/2007 6-8 Eric Thornton (Canton)12 Ypsilanti/Meet of Champions......... 5/29/2007 6-8 Seth Hubbard (Alma)12 Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 6-8 Kris Amos (Birmingham Groves)12 Knoxville/AAU Junior Olympics....... 8/ 1/2007 6-7 James Lewis (East Kentwood)12 Kentwood/dual............................. 4/17/2007 6-7 Kevin Lanier (White Lake Lakeland)12 Lakeland/dual............................... 5/ 1/2007 6-7 Gerry Hammons (SCS South Lake)11 Warren/dual................................. 4/26/2007 6-7 Mike Mudgett (Rockford)12 Lowell/D1 Regional....................... 5/18/2007 6-7 Christopher Brown (Hartland)12 Howell/KVC................................. 5/22/2007 6-7 Kevin Bacon (Vassar)12 Comstock Park/D3 State............... 6/ 2/2007 6-6.25 Rich Koon (Caro)12 Bad Axe/Hatchet Inv.................... 5/12/2007 6-7 Tommy Klonowski (Sterling Hts Stevenson)12 MAC Red 5/22/2007 6-6 Mike Davis (Detroit Loyola)12 Waterford/dual............................. 4/20/2007 6-6 Jordan Luster (Flint Hamady)12 Byron/dual................................... 5/ 8/2007 6-6 Grant Holstege (Grand Rapids Christian)10 Grand Rapids/D2 Regional............ 5/19/2007 6-6 James Hughes (Belding)12 Cedar Springs/D2 Regional............ 5/18/2007 6-6 Andy Ollie (Holly)12 South Lyon/Oakland County.......... 5/25/2007 6-6 Isaiah Golson (Flint Carman-Ainsworth)11 Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 6-6 Kyle Nordstrom (Caro)11 Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 6-5 Travis LeFlore (Royal Oak Shrine)12 Rochester Hills/dual..................... 4/20/2007 6-5 Mac Ward (Springport)12 Homer/dual................................. 4/23/2007 6-5 Cordell Miller (Lansing Everett)11 Lowell/D1 Regional....................... 5/18/2007 6-5 Dehron Pines (Grosse Pointe North)11 Grosse Pointe/D1 Regional............ 5/18/2007 6-5 Brent Shuttleworth (Edwardsburg)11 Saint Joseph/D2 Regional............. 5/18/2007 6-5 Josh Dupree (Ottawa Lake Whiteford)11 D4 Regional................................ 5/19/2007 6-5 Ridge Hahn (Pellston)11 Grand Rapids/D4 State.................. 6/ 2/2007 6-5 Jared Sawyer (Manchester)11 Comstock Park/D3 State............... 6/ 2/2007 6-5 Frank Thompson (Blissfield)10 D3 Regional................................ 5/19/2007 6-5 Imani DuPerry (Birmingham Rice)11 Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 6-5 Clifton Dale (Albion)12 Comstock Park/D3 State............... 6/ 2/2007 6-4 Ben Watson (Sterling Heights Stevenson)12 Utica/dual.................................... 4/ 3/2007 6-4 Nick Hulliberger (Temperance Bedford)11 Bedford/dual................................ 4/17/2007 6-4 Conor Odykirk (Mt Pleasant)10 Saginaw/SVSU Inv II.................... 4/20/2007 6-4 Kurt Reichenbach (Pinckney)11 Milford/Coed Relays..................... 4/21/2007 6-4 Mitchell White (Livonia Stevenson)11 Livonia/City Meet......................... 4/24/2007 6-4 Rick Morrone (Dearborn Divine Child)12 Dearborn Heights/Charger Inv........ 4/28/2007 6-4 DeShawn Jones (Lansing Sexton)12 Kalamazoo/Lukens Inv.................. 4/28/2007 6-4 Matt Gotham (Reese)12 Reese/Inv.................................... 5/ 4/2007 6-4 Jace Bearden (Salem)10 Farmington/Hawks 9-10 Relays...... 5/ 4/2007 6-4 Jake Taylor (Caledonia)? Caledonia/dual.............................. 5/ 8/2007 6-4 Isaac VanNuck (Grayling)11 East Jordan/Inv........................... 5/10/2007 6-4 Gerald Duncan (Grand Rapids Ottawa Hills)11.......................... Grand Rapids/City League 5/11/2007 6-4 Bo Thornton (Grant)12 Cedar Springs/D2 Regional............ 5/18/2007 6-4 Kenny Tuffelmire (Grant)11 Cedar Springs/D2 Regional............ 5/18/2007 6-4 Daimen Bryant (Niles)12 Saint Joseph/D2 Regional............. 5/18/2007 6-4 James Holton (Haslett)11 Charlotte/D2 Regional................... 5/18/2007 6-4 Brandon Jones (Kingston)12 D4 Regional................................ 5/19/2007 6-4 Connor Odykirk (Mt Pleasant)10 D2 Regional................................ 5/19/2007 6-4 Larry Lindsay (Troy)? South Lyon/Oakland County.......... 5/25/2007 6-4 Bryan Seagrist (Eaton Rapids)10 Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 6-4 Eric Griggs (Forest Hills Northern)10 Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007
POLE VAULT 16-3 Joe Wesley (Marine City)11 Marysville/Blue Water Champions.. 5/24/2007 16-1 Logan Lynch (Temperance Bedford)12 Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 16-0 Lynch Mansfield/Relays......................... 4/20/2007 16-0 Lynch Dayton/Roosevelt Memorial........... 5/ 4/2007 16-0 Wesley East China/dual............................ 5/ 8/2007 16-0 Wesley Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 15-9.75 Lynch Greensboro/Nike Outdoor.............. 6/16/2007 15-9 Wesley Lisle/USA Youth Ch...................... 7/ 8/2007 15-6 Wesley East China/dual........................... 4/30/2007 15-6 Lynch Jackson/Midwest Meet.................. 6/ 9/2007 15-5 Mike Yassay (Northville)12 Farmington/Observerland Relays.... 5/ 5/2007 15-0 Matt Fisher (Byron Center)12 Hamilton/OK Gold........................ 5/10/2007 14-11 Cody Mattix (Saranac)10 Lansing/Honor Roll....................... 5/30/2007 14-10 Josh Walters (Williamston)12 Stockbridge/Inv............................ 5/ 5/2007 14-9 Kyle Lund (Lakeview)11 Comstock Park/D3 State............... 6/ 2/2007 14-7 Quenton Dennis (Lansing Waverly)12 Lansing/Honor Roll....................... 5/30/2007 14-7 Jeff Serrell (Traverse City Central)12 Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 14-7 Tommy Klonowski (Sterling Hts Stevenson)12 Kentwood/D1 State 6/ 2/2007 14-6 Brad Monahan (Hudson)12 Comstock Park/D3 State............... 6/ 2/2007 14-5 Nate Root (Lake Odessa-Lakewood)12 Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 14-4 Mike Sylvester (Livonia Franklin)12 Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 14-4 Zack Marsack (Port Huron Northern)12 Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 14-3 Phil Rancourt (East Kentwood)12 Grandville/OK Red........................ 5/11/2007 14-1 Derick Peterman (Livonia Churchill)10 Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 14-0 Ajay Rogers (Port Huron Northern)11 Grosse Pointe/dual........................ 5/ 8/2007 14-0 Nick Goyette (Davison)11 Commerce/Gold Cup.................... 5/12/2007 14-0 Matt Boulis (Fulton-Middleton)12 D4 Regional................................ 5/19/2007 14-0 Steven Strohmer (Frankfort)12 D4 Regional................................ 5/19/2007 14-0 Josh Kettlewell (Croswell-Lexington)12 D2 Regional................................ 5/19/2007 14-0 Taylor Voice (Boyne City)12 Comstock Park/D3 State............... 6/ 2/2007 14-0 Aaron Chamberlain (Webberville)11 Grand Rapids/D4 State.................. 6/ 2/2007 13-9 Joe Abela-Tessner (Livonia Churchill)11 West Bloomfield/Inv..................... 4/28/2007 13-9 Shane Albrecht (Carsonville-Port Sanilac)12 D4 Regional................................ 5/19/2007 13-9 Brock Bollen (Hillsdale)12 D3 Regional................................ 5/19/2007 13-9 Eddie Jankowski (Byron)12 D3 Regional................................ 5/19/2007 13-9 Ryan Lucas (Eaton Rapids)11 Lansing/Honor Roll....................... 5/30/2007 13-9 Thomas Domarese (Tawas)11 Comstock Park/D3 State............... 6/ 2/2007 13-8 Eric Dean (Lowell)12 Wyoming/Champions of Champions 5/21/2007 13-8 Nic Ropotos (Ludington)12 Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 13-7 Brandon Larson (Garden City)11 Canton/D1 Regional..................... 5/19/2007 13-7 Dustin Alyey (Grand Blanc)11 Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 13-7 Jeff Langdon (Canton)12 Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 13-7 Justin Amara-Parent (White Lake Lakeland)10 Kentwood/D1 State 6/ 2/2007 13-7 Kyle Johns (Lake Orion)12 Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 13-7 Evert Geerlings (East Kentwood)11 Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 13-7 Mike Coyne (Gladstone)11 Kingsford/UP D1 State.................. 6/ 2/2007 13-6.5 Brad Schweitzer (Forest Hills Central)11 Grand Rapids/OK White................ 5/11/2007 13-6 Trevor Baker (Port Huron)10 Warren/dual................................. 4/24/2007 13-6 Adam Reed (Cheboygan)11 East Jordan/Inv........................... 5/10/2007 13-6 Blair Grotbeck (Adrian Lenawee Christian)11 D4 Regional................................ 5/19/2007 13-6 Marcus Bridget (Leroy Pine River)12 D3 Regional................................ 5/19/2007 13-6 Matt Boulis (Fulton-Middleton)12 Grand Rapids/D4 State.................. 6/ 2/2007 13-4 Nick Butler (Dexter)11 Chelsea/SEC White...................... 5/23/2007 13-3 Cole Spalding (Williamston)10 D3 Regional................................ 5/19/2007 13-3 Chance Harden (Bay City Central)12 D1 Regional................................ 5/19/2007 13-3 Kaleb Root (Vermontville Maple Valley)11 Lansing/Honor Roll....................... 5/30/2007 13-3 Cody Camero (Reese)11 Comstock Park/D3 State............... 6/ 2/2007 13-3 Tyler Breault (Hillsdale)12 Comstock Park/D3 State............... 6/ 2/2007 13-3 Eddy Jankowski (Byron)12 Comstock Park/D3 State............... 6/ 2/2007 13-3 Nick Packer (Litchfield)12 Grand Rapids/D4 State.................. 6/ 2/2007 13-3 Andrew Fern (Lawton)12 Grand Rapids/D4 State.................. 6/ 2/2007 13-3 Steven Mena (Martin)11 Grand Rapids/D4 State.................. 6/ 2/2007 13-3 Justin Ely (Mason County Eastern)12 Grand Rapids/D4 State.................. 6/ 2/2007 13-3 Jimmi Cretins (Rock-Mid Peninsula)? Kingsford/UP D3 State.................. 6/ 2/2007 13-2 Justin Trombley (White Lake Lakeland)11 South Lyon/Oakland County.......... 5/25/2007 13-2 Chad Skrocki (Bay City Glenn)12 Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 13-2 Shayne Smith (Charlotte)11 Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 13-2 Larry Gunderson (Dexter)12 Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 13-1 John Hudson (Harrison)10 D3 Regional................................ 5/19/2007 13-1 Travis Derscheid (Evart)11 D3 Regional................................ 5/19/2007 13-1 Brian Akers (East Kentwood)11 Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 13-1 Jackson Martin (Saline)10 D1 Regional................................ 5/19/2007 13-1 Lucas Carey (Mt Pleasant)11 Kentwood/MITCA Team D2........... 5/26/2007 13-1 Joe Denys (South Lyon)11 Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 13-1 Andrew Tamer (Pinckney)12 Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 13-1 Ryan Staley (Flushing)10 Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 13-1 Zack Vanderwall (East Kentwood)10 Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007
LONG JUMP 23-3.75 Cordell Miller (Lansing Everett)11 Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 23-0.75 Miller Lansing/Honor Roll....................... 5/30/2007 22-8.5 Oscar Parker (Flint Northern)12 Flint/D1 Regional......................... 5/18/2007 22-8.5 Luther Ware (Bay City Central)11 Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 22-6.5 Elijah Marshall (Flint Carman-Ainworth)12 Flint/Big 9................................... 5/24/2007 22-6.5 DeShaun Mingo (Holland West Ottawa)10 Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 22-6.25 Robert Sears (Algonac)12 Algonac/D2 Regional.................... 5/18/2007 22-5.75 Josh Williams (Ortonville-Brandon)11 Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 22-5 Kevin Lanier (White Lake Lakeland)12 Hartland/dual............................... 4/17/2007 22-4 Durant Crum (Albion)11 D3 Regional................................ 5/19/2007 22-3.75 Gerald Duncan (GR Ottawa Hills)11 Grand Rapids/dual........................ 4/19/2007 22-3.5 Jamal White (Belleville)12 Saline/D1 Regional....................... 5/18/2007 22-3.5 Richie Marks (Pinckney)12 Milford/D1 Regional...................... 5/18/2007 22-3 Myles White (Livonia Stevenson)11 Livonia/City Meet......................... 4/24/2007 22-3 Reggie Williams (Lansinv Everett)10 Lansing/Capital City...................... 6/ 9/2007 22-2.5 Stephen Byars (Farmington)12 South Lyon/Oakland County.......... 5/25/2007 22-1.25 Jovon Taylor (Lansing Sexton)? Lansing/Honor Roll....................... 5/30/2007 22-1 Douglas Hamilton (Portage Central)10 Portage/dual................................. 5/ 1/2007 22-0.75 Calen Boyd (Lansing Eastern)11 Knoxville/AAU Junior Olympics [dec] 7/28/2007 22-0 Dale Norman (Sturgis)12 Battle Creek/Big 16....................... 5/ 8/2007 22-0 DeShawn Jones (Lansing Sexton)12 Lansing/Honor Roll....................... 5/30/2007 21-11.5 Zach Heerspink (Hamilton)10 Grand Rapids/D2 Regional............ 5/19/2007 21-11 Troy Burrell (Port Huron)12 Clarkston/D1 Regional.................. 5/18/2007 21-10.75 David Gardner (Swartz Creek)11 Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 21-10.75 Patrick Patterson (Eau Claire)12 Grand Rapids/D4 State.................. 6/ 2/2007 21-10 Marck Berden (Saginaw Swan Valley)10 Comstock Park/D3 State............... 6/ 2/2007 21-9 Will Cranford (Inkster)11 Comstock Park/D3 State............... 6/ 2/2007 21-8.5 Greg Diedrich (Utica Eisenhower)11 Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 21-8.25 James Patilla (Genesee)12 Grand Rapids/D4 State.................. 6/ 2/2007 21-7.5 Kevin Bacon (Vassar)12 D3 Regional................................ 5/19/2007 21-7.5 Jeff Kline (Flushing)10 Flint/Big 9................................... 5/24/2007 21-7 Rich Koon (Caro)12 Caro/dual.................................... 5/15/2007 21-7 Sean Urbin (Utica Ford)12 Warren/D1 Regional..................... 5/18/2007 21-7 Bennie Fowler (Detroit Country Day)10 Comstock Park/D3 State............... 6/ 2/2007 21-6.75 William Gutowski (Livonia Churchill)11 Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 21-6.5 Ron Spears (Milan)11 D2 Regional................................ 5/19/2007 21-6 Dehron Pines (Grosse Pointe North)11 Grosse Pointe/D1 Regional............ 5/18/2007 21-5.5 David Simor (Livonia Stevenson)10 West Bloomfield/Inv..................... 4/28/2007 21-5.5 Stephen Heard (Ferndale)11 South Lyon/Oakland County.......... 5/25/2007 21-5.25 David Gibson (Flint Carman-Ainsworth)? Flint/Big 9................................... 5/24/2007 21-5 Adrian McElveen (Lowell)9 Grand Rapids/OK White................ 5/11/2007 21-4.5 Keonte Bell (Bay City Central)12 Auburn/Western Inv...................... 5/ 4/2007 21-4.5 Bradan Tuszynski (Gaylord)10 Traverse City/Bell Inv.................... 5/ 4/2007 21-4.25 Joe Applewhite (East Kentwood)11 Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 21-4 Clemon Beverly (Mt Clemens)12 D3 Regional................................ 5/19/2007 21-4 Jonathon Reed (Central Montcalm)12 Montcalm/Daily News................... 5/30/2007 21-3.5 Brandon Hurst (Benton Harbor)12 D2 Regional................................ 5/19/2007 21-3.5 Greg Forman (Perry)11 Lansing/Honor Roll....................... 5/30/2007 21-3.5 DeWayne Jackson (Genesee)12 Grand Rapids/D4 State.................. 6/ 2/2007 21-3 Marvon Sanders (Ypsilanti)11 Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 21-2.5 David Garske (AuGres-Sims)11 D4 Regional................................ 5/19/2007 21-2.5 Matthew Wasalaski (Brighton)12 D1 Regional................................ 5/19/2007 21-2.5 David Barton (Birmingham Seaholm)11 South Lyon/Oakland County.......... 5/25/2007 21-2 Chris Williams (Jackson Northwest)12 D2 Regional................................ 5/19/2007 21-1.75 Jon Chinovare (Grosse Ile)11 Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 21-1 Dominic Fox (Muskegon Orchard View)11 D2 Regional................................ 5/19/2007 21-0.75 Neal Powers (DeWitt)11 Lansing/Honor Roll....................... 5/30/2007 21-0 Todd Delange (Lapeer West)11 D2 Regional................................ 5/19/2007 21-0 Alan Bussey (Southfield Christian)12 Grand Rapids/D4 State.................. 6/ 2/2007 Wind-aided: 23-8 Josh Williams (Ortonville-Brandon)11 Flint/Badar Classic....................... 5/29/2007 22-10.25 David Gardner (Swartz Creek)11 Flint/Badar Classic....................... 5/29/2007 22-7.75 Elijah Marshall (Flint Carman-Ainsworth)12 Flint/Badar Classic....................... 5/29/2007 22-2.5 James Patilla (Genesee)12 Flint/Badar Classic....................... 5/29/2007 22-2 Jeff Kline (Flushing)10 Flint/Badar Classic....................... 5/29/2007
TRIPLE JUMP 44-5.5 Ryan Jones (Detroit Mumford)12 Dayton/Roosevelt Memorial........... 5/ 4/2007 41-11 Thaxton Wynn (Flint Southwestern)12 Mansfield/Relays......................... 4/20/2007 41-9.25 Myles White (Livonia Stevenson)11 Southfield/Michigan AAU............... 6/17/2007 41-7.25 Steven Nicholson (Ann Arbor?) Southfield/Michigan AAU............... 6/17/2007 41-7.25 Kris Amos (Birmingham Groves)12 Southfield/Michigan AAU............... 6/17/2007 39-9 Travon Johnson (Southfield)10 Dayton/Roosevelt Memorial........... 5/ 4/2007 39-0.5 DeMarko Taylor (Detroit Mumford)10 Dayton/Roosevelt Memorial........... 5/ 4/2007 38-7 Philip Washington (West Bloomfield)9 Knoxville/AAU Junior Olympics (0.8) 8/ 1/2007 38-4.75 Julius Rogers (Grand Blanc)10 Mansfield/Relays......................... 4/20/2007 37-9 Mark Zehner (Livonia Churchill)12 Mansfield/Relays......................... 4/20/2007 34-11 Avery Washington (Grand Blanc)11 Mansfield/Relays......................... 4/20/2007
SHOT 61-1 Nate English (Hillsdale)12 Hillsdale/County Champs.............. 5/29/2007 60-11.5 Mike Martin (Detroit Catholic Central)11 Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 60-8.75 English Clare/Inv..................................... 4/27/2007 60-5.25 Martin Kentwood/D1 State (!)................... 6/ 2/2007 60-3.75 Martin Kentwood/D1 State (!)................... 6/ 2/2007 60-3.25 Martin Kentwood/D1 State (!)................... 6/ 2/2007 59-9 Matt Armstrong (Lansing Sexton)11 Lansing/Honor Roll....................... 5/30/2007 59-8 George Flanner (Ottawa Lake Whiteford)12 D4 Regional................................ 5/19/2007 57-3 Donny Stiffler (Williamston)11 Comstock Park/D3 State............... 6/ 2/2007 56-10.5 Miychael King (Midland)12 Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 56-10 Mike Kuras (Lakewood)12 Pennfield/Relays........................... 5/ 4/2007 56-4 Jake Maloney (Detroit Catholic Central)12 Novi/dual.................................... 4/24/2007 56-1.5 Kevin Dexter (Muskegon Orchard View)12 Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 55-8 Aaron Ide (Byron Center)12 Wayland/dual............................... 5/ 8/2007 55-4.75 Lonnie Pugh (Grosse Ile)11 Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 55-3 Joe Everett (Saline)12 Ypsilanti/Meet of Champions......... 5/29/2007 54-6 Brad Wentzel (Allegan)12 Saint Joseph/D2 Regional............. 5/18/2007 54-3.5 Nick Moores (Canton)12 Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 54-2.25 Kyle Eno (Cheboygan)12 Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 53-10.75 Matthew Spitzley (Pewamo-Westphalia)12 Grand Rapids/D4 State.................. 6/ 2/2007 53-10.25 Ronald Horne (Southfield Lathrup)12 West Bloomfied/D1 Regional......... 5/19/2007 53-6.5 Chris Hessell (New Haven)10 Warren/Macomb County............... 5/25/2007 53-4.5 Zack Hill (Allendale)10 Comstock Park/D3 State............... 6/ 2/2007 53-3.5 Cliff Bowers (Coldwater)11 Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 53-2 Torrey Lee (Albion)12 Lansing/Capital City...................... 6/ 9/2007 52-10.75 Andrew Evans (Portage Northern)10 Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 52-9.75 Ryan Venbergen (Whitehall)12 Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 52-7.25 Jason Miller (Ontonogan)11 Kingsford/UP D3 State.................. 6/ 2/2007 52-9 Jay Gillespie (Allen Park)12 Berkley/Bears Inv......................... 4/21/2007 52-6.25 Pat Briggs (Swartz Creek)12 Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 52-5 Ernie Milligan (Ann Arbor Pioneer)12 Grand Blanc/Coca Cola Classic..... 5/12/2007 52-2.75 Josef Stachowicz (Whitehall)11 Cedar Springs/D2 Regional............ 5/18/2007 52-2 Jake Thompson (Milford)10 Hartland/dual................................ 5/ 8/2007 52-2 Mark Stawowy (Standish-Sterling)11 D3 Regional................................ 5/19/2007 52-2 Anthony Halfman (Williamston)12 Lansing/Honor Roll....................... 5/30/2007 52-1.5 Brandon Reynolds (Battle Creek Central)12 Jenison/D1 Regional..................... 5/18/2007 52-1.5 Justin Barnes (Midland)12 Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 52-1.5 Spencer Krauss (Clinton)11 Comstock Park/D3 State............... 6/ 2/2007 52-1 Josh Smith (Forest Hills Northern)12 D2 Regional................................ 5/19/2007 52-0 McClain Parker (Muskegon)11 Jenison/D1 Regional..................... 5/18/2007 51-1.5 Aaron Meckes (Saginaw Valley Lutheran)10 Grand Rapids/D4 State.................. 6/ 2/2007 51-1 Bobby Woodman (Williamston)12 D3 Regional................................ 5/19/2007 51-1 Mitch Zajac (Holt)11 Lansing/Honor Roll....................... 5/30/2007 51-0.25 Justin Marquardt (Marlette)12 Comstock Park/D3 State............... 6/ 2/2007 50-11.5 Ryan McCullough (Cadillac)12 D2 Regional................................ 5/19/2007 50-10 Cameron Bradley (Flint Carman-Ainsworth)11 D1 Regional................................ 5/19/2007 50-8 Tyler Pettit (East Kentwood)12 D1 Regional................................ 5/19/2007 50-7.25 Mark Ryerson (Swartz Creek)11 D1 Regional................................ 5/19/2007 50-6.5 Andrew Stebbins (Romeo)10 D1 Regional................................ 5/19/2007 50-6 Dennis Bowen (Cass City)12 Comstock Park/D3 State............... 6/ 2/2007 50-5 Bryan Shagena (Deckerville)12 D4 Regional................................ 5/19/2007 50-5 Matt Gerow (Alpena)11 D1 Regional................................ 5/19/2007 50-4.25 Kevin Mays (Flint Carman-Ainsworth)12 D1 Regional................................ 5/19/2007 50-2.75 Sam Campbell (Centreville)12 D4 Regional................................ 5/19/2007 50-0.75 Ross Raleigh (Detroit Crockett)12 Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 49-11.5 Matt Forward (Zeeland West)11 Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 49-10.5 John Roche (Holland)11 Grand Rapids/John Bos................ 5/23/2007 49-9.5 John Poley (White Pigeon)12 Grand Rapids/D4 State.................. 6/ 2/2007 49-9 Brandon Shull (Bangor)12 D3 Regional................................ 5/19/2007 49-9 Kent King (Gladstone)9 UP D1 Regional........................... 5/19/2007 49-8.75 Josh Georgen (Macomb Dakota)12 Warren/Macomb County............... 5/25/2007 49-7.5 Derrick Flower s (Flint Carman-Ainsworth)12 Flint/Big 9................................... 5/24/2007 49-6 Adam Setterbo (Spring Lake)12 D2 Regional................................ 5/19/2007
SHOT 49-0.25 Zack Hill (Allendale)10 Grand Rapids/Vector Open............. 6/ 5/2007
DISCUS 187-0 Lonnie Pugh (Grosse Ile)11 Monroe/dual................................ 4/24/2007 186-4 Tim Lelito (St Clair)12 Jackson/Midwest Meet.................. 6/ 9/2007 184-11 Lelito East China/dual............................ 5/ 8/2007 182-4 Pugh Monroe/dual (!)............................ 4/24/2007 180-8 Pugh Monroe/dual................................ 5/15/2007 180-8 Deion Casey (Ypsilanti Lincoln)12 Jackson/Midwest Meet.................. 6/ 9/2007 179-8 Pugh Grosse Ile/dual............................ 4/26/2007 179-0 Kevin Mays (Flint Carman-Ainsworth)12 Flint/Badar Classic....................... 5/29/2007 178-3 Pugh Monroe/dual (!)............................ 5/15/2007 177-1 Mays Flint/Big 9................................... 5/24/2007 175-8 Mays Grand Blanc/dual.......................... 4/24/2007 175-2 Mays Flint/Carman-Ainsworth Inv............ 5/ 4/2007 174-3 Casey Dexter/dual.................................. 5/ 1/2007 174-2 Pugh Monroe/dual (!)............................ 4/24/2007 174-0 Andrew Evans (Portage Northern)10 Jenison/D1 Regional..................... 5/18/2007 172-0 Spencer Krauss (Clinton)11 East Jackson/Dome Classic.......... 4/21/2007 170-0 Brad Wentzel (Allegan)12 Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 169-0 Quinn Dawson (Saline)10 Cedarville/USATF JO Region 5...... 7/15/2007 166-0 Donny Stiffler (Williamston)11 Lakewood/dual............................. 4/24/2007 163-10 Nate English (Hillsdale)12 Clare/Inv..................................... 4/27/2007 162-8 Kris Tonjes (L’Anse Creuse)12 Grosse Pointe/D1 Regional............ 5/18/2007 162-1 Matt Armstrong (Lansing Sexton)12 Allendale/GVSU Div 1/2 Inv........... 3/19/2007 160-9 Mike Martin (Detroit Catholic Central)11 Milford/D1 Regional...................... 5/18/2007 160-8 John Roche (Holland)11 Grand Rapids/John Bos................ 5/23/2007 160-6 George Flanner (Ottawa Lake Whiteford)12 Grand Rapids/D4 State.................. 6/ 2/2007 158-9 Patrick Briggs (Swartz Creek)12 Swartz Creek/Relays.................... 4/27/2007 158-5 Mike Kuras (Lakewood)12 Lansing/Honor Roll....................... 5/30/2007 158-3 Brett Burke (Hudsonville)12 Wyoming/Champions of Champions 5/21/2007 156-3 Dan
Taylor (White Lake Lakeland)12 Milford/D1
Regional...................... 5/18/2007 155-6 Aaron Clark (Comstock Park)? Wyoming/Champions of Champions 5/21/2007 155-5 Matt Sanderson (East Kentwood)11 East Kentwood/dual...................... 5/ 3/2007 155-5 Derrick Flowers (Flint Carman-Ainsworth)12 Flint/D1 Regional......................... 5/18/2007 155-5 Adam Smith-Urbany (Reese)12 D3 Regional................................ 5/19/2007 155-2 Torrey Lee (Albion)12 D3 Regional................................ 5/19/2007 154-11 Kyle Eno (Cheboygan)12 Cheboygan/Straits Area Conference 5/21/2007 154-9 Cullen Salada (Battle Creek Lakeview)12 Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 154-7 Ryan Vanbergen (Whitehall)12 Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 153-8 Steven Paye (Canton)12 D1 Regional................................ 5/19/2007 153-8 Bobby Woodman (Williamston)12 Comstock Park/D3 State............... 6/ 2/2007 152-6 Robert Hopkins (Portage Northern)10 Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 152-2 Justin Dailey (Jonesville)12 Grand Rapids/D4 State.................. 6/ 2/2007 151-11 Aaron Meckes (Saginaw Valley Lutheran)10 D4 Regional................................ 5/19/2007 151-9 Craig Borsenik (Corunna)12 D2 Regional................................ 5/19/2007 151-6 Aaron Ide (Byron Center)11 D2 Regional................................ 5/19/2007 151-3 Zack Hill (Allendale)10 Godwin Heights/Conference.......... 5/10/2007 151-1 Rick Laug (Coopersville)12 D2 Regional................................ 5/19/2007 151-1 Aaron Brandt (Flint Carman-Ainsworth)10 Flint/D1 Regional......................... 5/19/2007 150-10 Justin Worth (Big Rapids)11 D2 Regional................................ 5/19/2007 150-9 Mike Denison (Walled Lake Central)11 D1 Regional................................ 5/19/2007 150-6 Lorin Anderson (Caledonia)11 Kentwood/MITCA Team D2........... 5/26/2007 150-3 Justin Marquardt (Marlette)12 D3 Regional................................ 5/19/2007 150-0 Gabe Helmuth (Saline)10 Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 150-0 Terry Martin (Manistique)10 Kingsford/UP D2 State.................. 6/ 2/2007 149-10 Josef Stachowicz (Whitehall)11 D2 Regional................................ 5/19/2007 149-9 Earl Hidayetoglu (West Bloomfield)12 Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 149-2 Dan Ovall (Ottawa Lake-Whiteford)12 Grand Rapids/D4 State.................. 6/ 2/2007 149-1 Brian Saltzman (Coloma)12 D3 Regional................................ 5/19/2007 148-8 Trent Schultz (Harper Creek)12 D2 Regional................................ 5/19/2007 148-7 Josh Georgen (Macomb Dakota)12 Warren/Macomb County............... 5/25/2007 148-3 Brett Burke (Hudsonville)12 D1 Regional................................ 5/19/2007 148-2 Andrew Charles (Schoolcraft)12 D3 Regional................................ 5/19/2007 147-0 Jimmy Lont (Holland Christian)10 D2 Regional................................ 5/19/2007
DISCUS (2kg-college) 126-5 Zack Hill (Allendale)10 Grand Rapids/Vector Open............. 6/ 5/2007
HAMMER (12lb) 112-7 Zack Hill (Allendale)10 Lisle/USATF Junior Olympics......... 7/ 3/2007
JAVELIN 138-9 Denmark Gibbs (Southfield Lathrup)12 Knoxville/AAU Junior Olympics....... 8/ 2/2007 138-0 Nick Goyette (Davison)11 Canton/Michigan USATF............... 6/23/2007 127-4 Spencer Britt (Oxford)10 Knoxville/AAU Junior Olympics [dec] 7/29/2007 123-3 Gabe Helmuth (Saline)10 Canton/Michigan USATF............... 6/23/2007 112-3 Andre Hamilton (Okemos)11 Columbus/AAU District 6A............. 7/ 8/2007 109-10 Jordan Howlett (Rochester)? Columbus/AAU District 6A............. 7/ 8/2007 106-5 Cody Armstrong (?)? Canton/Michigan USATF............... 6/23/2007 104-2 Chris Scott (Holt)9 Knoxville/AAU Junior Olympics [dec] 7/29/2007 104-0 Calen Boyd (Lansing Eastern)11 Knoxville/AAU Junior Olympics [dec] 7/29/2007 102-11 Jermaine Scott (Lansing Sexton)12 Columbus/AAU District 6A............. 7/ 8/2007 100-2 Miles Ganzola () Columbus/AAU District 6A............. 7/ 8/2007
DECATHLON (hs implements) 5300 Calen Boyd (Lansing Eastern)11 Columbus/AAU District 6A............. 7/ 8/2007 (11.24, 21-0.5, 31.9.25, 6-1.5, 50.90, 18.46, 78-1, 7-11.5, 97-2, 5:03.13) 4986 Nick Goyette (Davison)11 Cedarville/USATF JO Region 5...... 7/15/2007 (12.91, 18-4.75, 34-3, 5-10.75, 59.47, 17.31, 94-11, 13-5.25, 127-7, 5:49.66) 4981 Miles Ganzola () Columbus/AAU District 6A............. 7/ 8/2007 (12.52, 16-10.5, 36-6.75, 5-7.75, 55.53, 18.20, 110-5, 11-2.5, 100-2, 5:07.57) 4969 Andre Hamilton (Okemos)11 Columbus/AAU District 6A............. 7/ 8/2007 (11.92, 20-3.75, 38-11.75, 5-9.75, 58.58, 15.47, 60-1, 9-5.75, 112-3, 5:54.93) 4703 Boyd Knoxville/AAU Junior Olympics...... 7/29/2007 (11.14 [1.3], 22-0.75, 30-11.75, 5-10.75, 49.97, 17.32 [-0.8], 73-2, nh, 104-0, dnc) 4626 Tavarrio Davis (Lansing Eastern)9 Knoxville/AAU Junior Olympics...... 7/29/2007 (12.08 [0.8], 18-6.5, 29-4.5, 5-7, 54.03, 18.41 [-0.4], 60-11, 6-11.75, 83-4, 4:30.29) 4563 Chris Scott (Holt)9 Knoxville/AAU Junior Olympics...... 7/29/2007 (11.45 [0.8], 17-2.25, 26-10, 5-3, 53.20, 16.91 [-0.2], 75-5, nh, 104-2, 4:58.13) 4514 David Ray (Lansing Eastern)11 Columbus/AAU District 6A............. 7/ 8/2007 (12.29, 17-8.75, 30-11, 5-5.75, 54.21, 15.99, 82-1, nh, x73-1 4:59.44) 4379 Spencer Britt (Oxford)10 Knoxville/AAU Junior Olympics...... 7/29/2007 (12.47 [0.8], 16-5, 30-1, 4-11, 55.69, 20.14 [-1.5], 76-0, 7-11.5, 127-4, 4:34.25) 4138 Jourdan Thomas () Columbus/AAU District 6A............. 7/ 8/2007 4115 Jermaine Scott (Lansing Sexton)12 Columbus/AAU District 6A............. 7/ 8/2007
4 x 100 RELAY 42.20 East Kentwood Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 42.32 Bay City Central Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 42.53 Detroit Renaissance Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 42.60 East Lansing Lansing/Honor Roll....................... 5/30/2007 42.61 Romulus Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 42.71 Lansing Sexton Lansing/Honor Roll....................... 5/30/2007 42.71 Mt Clemens Chippewa Valley Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 42.79 Detroit Cass Tech Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 42.84 Ann Arbor Pioneer Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 42.85 Portage Central Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 42.94 Lansing Sexton Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 42.98 Williamston Lakewood/League........................ 5/23/2007 42.99 Flint Carman-Ainsworth Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 43.06 Fraser Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 43.15 Southfield Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 43.19 Lansing Eastern Kalamazoo/Lukens Inv.................. 4/28/2007 43.28 Midland Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 43.38 Grand Ledge Grand Ledge/dual.......................... 5/ 8/2007 43.49 Ferndale Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 43.49 Salem Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 43.51 Albion Comstock Park/D3 State............... 6/ 2/2007 43.56 Kalamazoo Central Jackson/JDs Inv.......................... 4/28/2007 43.57 South Haven Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 43.60 Benton Harbor Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 43.60 Battle Creek Central Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 43.61 Belleville Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 43.62 Farmington Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 43.63 Lansing Everett Lansing/Honor Roll....................... 5/30/2007 43.65 Jackson Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 43.65 Davison Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 43.68 Detroit
Country Day Comstock
Park/D3 State............... 6/
2/2007 43.71 Utica Ford Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 43.75 Chelsea Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 43.75 Milan Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 43.76 Flint Southwestern Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 43.76 Grosse Pointe North Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 43.80 Plymouth Kentwood/D1
State....................... 6/
2/2007 43.83 Holt Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 43.86 Frankenmuth Comstock Park/D3 State............... 6/ 2/2007 43.94 Trenton Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 43.96 St Clair Shores South Lake Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 43.97 Grand Blanc Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 43.99 Saginaw Swan Valley Comstock Park/D3 State............... 6/ 2/2007 43.99 Richland Gull Lake Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 44.04 Detroit Mumford Dayton/Roosevelt Inv.................... 5/ 5/2007 44.04 Harper Creek Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 44.05 Farmington Hills Harrison Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 44.07 Warren Woods-Tower Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 44.10 Genesee Grand Rapids/D4 State.................. 6/ 2/2007 44.14 Portage Central Battle Creek/Big 16....................... 5/ 8/2007 44.15 DeWitt Lansing/Honor Roll....................... 5/30/2007 44.19 Ypsilanti Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 44.25 Hamilton Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 44.36 Ottawa Lake-Whiteford Grand Rapids/D4 State.................. 6/ 2/2007 44.36 Walled Lake Central Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 44.39 Midland Dow Auburn/Western Inv...................... 5/ 5/2007 44.39 DeWitt Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 44.47 Wyoming Park Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 44.49 Chelsea Saline/SEC Jamboree.................... 5/ 9/2007 44.49 Vicksburg Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 44.52 Adrian Madison Comstock Park/D3 State............... 6/ 2/2007 44.52 Evart Comstock Park/D3 State............... 6/ 2/2007 44.60 Lansing Waverly Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 Hand-timed: 42.5 Romulus Saline/D1 Regional....................... 5/18/2007 42.5 Ann Arbor Pioneer Saline/D1 Regional....................... 5/18/2007 42.5 East Kentwood Jenison/D1 Regional..................... 5/18/2007 42.7 Kalamazoo Central Jenison/D1 Regional..................... 5/18/2007 42.8 Portage Central Jenison/D1 Regional..................... 5/18/2007 42.8 Detroit Renaissance D2 Regional................................ 5/19/2007 42.8 Detroit Country Day South Lyon/Oakland County.......... 5/25/2007 42.8 Farmington South Lyon/Oakland County.......... 5/25/2007 42.9 Bay City Central Flint/D1 Regional......................... 5/18/2007 43.0 Southfield West Bloomfied/D1 Regional......... 5/19/2007 43.0 Oak Park Warren/D1 Regional..................... 5/18/2007 43.0 Detroit Cass Tech Canton/D1 Regional..................... 5/19/2007 43.0 East Lansing Charlotte/D2 Regional................... 5/18/2007 43.1 Lansing Sexton Lowell/D1 Regional....................... 5/18/2007 43.1 Mt Clemens Chippewa Valley Warren/Macomb County............... 5/25/2007 43.2 Muskegon Muskegon/City Meet..................... 5/ 3/2007 43.2 Detroit Mumford Detroit/dual................................. 5/10/2007 43.2 Belleville Saline/D1 Regional....................... 5/18/2007 43.2 Fraser Warren/D1 Regional..................... 5/18/2007 43.2 Flint Carman-Ainsworth Flint/Badar Classic....................... 5/29/2007 43.3 Battle Creek Central Kalamazoo/Long Inv...................... 5/ 4/2007 43.4 Birmingham Groves West Bloomfield/Inv..................... 4/28/2007 43.4 Milford Milford/D1 Regional...................... 5/18/2007 43.4 Williamston D3 Regional................................ 5/19/2007 43.5 Saline Saline/D1 Regional....................... 5/18/2007 43.5 Westland Glenn Canton/WLAA.............................. 5/23/2007 45.5 Flint Hamady Flint/Badar Classic....................... 5/29/2007 43.5 Ferndale South Lyon/Oakland County.......... 5/25/2007 43.6 Bay City Central Flint/dual..................................... 4/17/2007 43.6 Utica Eisenhower Sterling Heights/dual..................... 4/24/2007 43.6 Grand
Ledge Lowell/D1
Regional....................... 5/18/2007 43.6 Davison Flint/Badar Classic....................... 5/29/2007 43.6 Grand Blanc Flint/Big 9................................... 5/24/2007 43.6 South Lyon South Lyon/Oakland County.......... 5/25/2007 43.7 Pontiac Northern Pontiac/dual................................ 4/17/2007 43.7 Ypsilanti Ypsilanti/April Showers Relays....... 4/21/2007 43.7 Benton Harbor Kalamazoo/Long Inv...................... 5/ 4/2007 43.7 Orchard Lake St Marys Birmingham/Brother Rice Relays..... 5/ 5/2007 43.7 Holt Lowell/D1 Regional....................... 5/18/2007 43.7 Detroit Cody Canton/D1 Regional..................... 5/19/2007 43.7 Hamilton Wyoming/Champions of Champions 5/21/2007 43.7 Wayland Wyoming/Champions of Champions 5/21/2007 43.7 Albion D3 Regional................................ 5/19/2007 43.8 Dearborn Heights Robichaud Ypsilanti/April Showers Relays....... 4/21/2007 43.8 Plymouth Canton/D1 Regional..................... 5/19/2007 43.8 Wyoming Park Wyoming/Champions of Champions 5/21/2007 43.8 DeWitt Charlotte/D2 Regional................... 5/18/2007 43.8 Farmington Hills Harrison Livonia/D2 Regional...................... 5/18/2007 43.8 Grandville Grand Rapids/John Bos................ 5/23/2007 43.8 Chelsea Chelsea/SEC White...................... 5/23/2007 43.8 Flint Southwestern Flint/Badar Classic....................... 5/29/2007 43.8 Utica Ford Warren/Macomb County............... 5/25/2007 43.9 South Haven Vicksburg/Wolverine..................... 5/11/2007 43.9 Jackson Lowell/D1 Regional....................... 5/18/2007 43.9 Benton Harbor D2 Regional................................ 5/19/2007 44.0 Livonia Stevenson Livonia/dual.................................. 5/ 4/2007 44.0 Grosse Pointe North Grosse Pointe/D1 Regional............ 5/18/2007 44.0 Lansing Waverly Charlotte/D2 Regional................... 5/18/2007 44.1 Pinckney Pinckney/dual............................... 5/ 8/2007 44.1 Muskegon Heights Grand Rapids/D3 Regional............ 5/18/2007 44.1 St Clair Shores South Lake Algonac/D2 Regional.................... 5/18/2007 44.1 Detroit King Grosse Pointe/D1 Regional............ 5/18/2007 44.1 Trenton Livonia/D2 Regional...................... 5/18/2007 44.1 Ottawa Lake-Whiteford D4 Regional................................ 5/19/2007 44.1 Genesee Flint/Badar Classic....................... 5/29/2007
4 x 200 RELAY 1:26.4 Southfield South Lyon/Oakland County.......... 5/25/2007 1:26.6 Detroit Country Day South Lyon/Oakland County.......... 5/25/2007 1:27.8 Ann Arbor Pioneer Saline/D1 Regional....................... 5/18/2007 1:27.95 Ann Arbor Pioneer Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 1:27.9 Romulus Saline/D1 Regional....................... 5/18/2007 1:28.0 East Kentwood Jenison/D1 Regional..................... 5/18/2007 1:28.42 East Lansing Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 1:28.64 Detroit Cass Tech Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 1:28.6 Pontiac Northern South Lyon/Oakland County.......... 5/25/2007 1:28.8 Belleville Saline/D1 Regional....................... 5/18/2007 1:28.90 Flint Carman-Ainsworth Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 1:29.1 Muskegon Muskegon/dual............................. 5/ 1/2007 1:29.1 Detroit Renaissance D2 Regional................................ 5/19/2007 1:29.21 Portage Central Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 1:29.36 Bay City Central Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 1:29.3 Lansing Eastern Lowell/D1 Regional....................... 5/18/2007 1:29.45 Lansing Sexton Lansing/Honor Roll....................... 5/30/2007 1:29.4 Milan D2 Regional................................ 5/19/2007 1:29.4 Milford South Lyon/Oakland County.......... 5/25/2007 1:29.5 Oak Park Warren/D1 Regional..................... 5/18/2007 1:29.68 Livonia Stevenson Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 1:29.6 Detroit Mumford Warren/D1 Regional..................... 5/18/2007 1:29.6 Flint Southwestern Flint/Badar Classic....................... 5/29/2007 1:29.7 Southfield West Bloomfield/Inv..................... 4/28/2007 1:29.7 Saline Saline/D1 Regional....................... 5/18/2007 1:29.9 Birmingham Groves South Lyon/Oakland County.......... 5/25/2007 1:30.08 Albion Jackson/Selby Classic.................. 5/29/2007 1:30.0 Livonia Churchill Canton/D1 Regional..................... 5/19/2007 1:30.0 Grand Blanc Flint/Big 9................................... 5/24/2007 1:30.1 Fraser Warren/D1 Regional..................... 5/18/2007 1:30.2 Battle Creek Central Jenison/D1 Regional..................... 5/18/2007 1:30.3 GR Forest Hills Northern Cedar Springs/D2 Regional............ 5/18/2007 1:30.45 Ferndale Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 1:30.49 Kalamazoo Central Jackson/JDs Inv.......................... 4/28/2007 1:30.4 Battle Creek Lakeview Charlotte/D2 Regional................... 5/18/2007 1:30.4 Hudsonville Grand Rapids/John Bos................ 5/23/2007 1:30.5 Pinckney Milford/D1 Regional...................... 5/18/2007 1:30.69 Saginaw Nouvel Comstock Park/D3 State............... 6/ 2/2007 1:30.6 Farmington Hills Harrison Livonia/D2 Regional...................... 5/18/2007 1:30.74 South Haven Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 1:30.75 Saginaw Swan Valley Comstock Park/D3 State............... 6/ 2/2007 1:30.75 Pinckney Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 1:30.7 Okemos Lowell/D1 Regional....................... 5/18/2007 1:30.7 DeWitt Charlotte/D2 Regional................... 5/18/2007 1:30.7 Rochester South Lyon/Oakland County.......... 5/25/2007 1:30.82 Pontiac Northern Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 1:30.8 Macomb Dakota Warren/D1 Regional..................... 5/18/2007 1:30.9 Warren Woods Tower Warren/Macomb County............... 5/25/2007 1:31.08 Detroit King Dayton/Roosevelt Memorial........... 5/ 4/2007 1:31.11 Belleville Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 1:31.1 Grosse Pointe North Grosse Pointe/D1 Regional............ 5/18/2007 1:31.1 Hamilton Grand Rapids/John Bos................ 5/23/2007 1:31.1 Grand Blanc Flint/Badar Classic....................... 5/29/2007 1:31.21 Frankenmuth Comstock Park/D3 State............... 6/ 2/2007 1:31.29 Lansing Waverly Lansing/Honor Roll....................... 5/30/2007 1:31.34 Macomb Dakota Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 1:31.3 Jackson Lowell/D1 Regional....................... 5/18/2007 1:31.4 Warren Woods Tower Algonac/D2 Regional.................... 5/18/2007 1:31.4 Westland Glenn Canton/D1 Regional..................... 5/19/2007 1:31.4 Hastings Wyoming/Champions of Champions 5/21/2007 1:31.4 Grandville Wyoming/Champions of Champions 5/21/2007 1:31.4 Mt Clemens Chippewa Valley Warren/Macomb County............... 5/25/2007
4 x 400 RELAY 3:18.5 Ann Arbor Pioneer Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 3:19.3 Livonia Churchill Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 3:19.4 Ann Arbor Pioneer Saline/D1 Regional....................... 5/18/2007 3:19.4 Detroit Mumford Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 3:19.94 Detroit Mumford Ypsilanti/EMU Inv........................ 4/20/2007 3:21.7 Grand Ledge Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 3:22.14 GR Forest Hills Northern Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 3:22.3 Flint Carman-Ainsworth Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 3:22.58 Lansing Sexton Lansing/Honor Roll....................... 5/30/2007 3:22.5 East Kentwood Jenison/D1 Regional..................... 5/18/2007 3:22.7 Belleville Saline/D1 Regional....................... 5/18/2007 3:22.85 Battle Creek Lakeview Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 3:22.98 Whitehall Kentwood/MITCA Team D2........... 5/26/2007 3:23.0 Pinckney Howell/KVC................................. 5/22/2007 3:23.21 Okemos Lansing/Honor Roll....................... 5/30/2007 3:23.2 Troy Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 3:23.3 Portage Central Jenison/D1 Regional..................... 5/18/2007 3:23.3 Southfield South Lyon/Oakland County.......... 5/25/2007 3:23.3 Grandville Wyoming/Champions of Champions 5/21/2007 3:23.6 Adrian Saline/D1 Regional....................... 5/18/2007 3:23.7 Detroit King Grosse Pointe/D1 Regional............ 5/18/2007 3:23.8 Wyoming Lee Grand Rapids/John Bos................ 5/23/2007 3:24.0 Howell Howell/KVC................................. 5/22/2007 3:24.2 Flint Southwestern Flint/Badar Classic....................... 5/29/2007 3:24.61 Mt Pleasant Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 3:24.65 Alma Lansing/Honor Roll....................... 5/30/2007 3:24.67 DeWitt Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 3:25.1 Hudsonville Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 3:25.88 St Johns Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 3:26.09 Dearborn Divine Child Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 3:26.14 Zeeland West Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 3:26.1 Northville Milford/D1 Regional...................... 5/18/2007 3:26.2 Macomb Dakota Warren/D1 Regional..................... 5/18/2007 3:26.2 Stoney Creek South Lyon/Oakland County.......... 5/25/2007 3:26.36 Saline Saline/SEC Jamboree.................... 5/ 9/2007 3:26.52 South Haven Kentwood/MITCA Team D2........... 5/26/2007 3:26.57 Detroit Country Day Comstock Park/D3 State............... 6/ 2/2007 3:26.5 Berkley West Bloomfied/D1 Regional......... 5/19/2007 3:26.5 Warren DeLaSalle Grosse Pointe/D1 Regional............ 5/18/2007 3:26.5 Saginaw Swan Valley D3 Regional................................ 5/19/2007 3:26.5 South Lyon Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 3:26.6 Port Huron Northern Clarkston/D1 Regional.................. 5/18/2007 3:26.90 Battle Creek Pennfield Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 3:27.0 Rochester Adams Clarkston/D1 Regional.................. 5/18/2007 3:27.0 St Johns D2 Regional................................ 5/19/2007 3:27.15 Manchester Comstock Park/D3 State............... 6/ 2/2007 3:27.1 Livonia Stevenson Livonia/City Meet......................... 4/24/2007 3:27.1 Livonia Franklin Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 3:27.21 Chelsea Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 3:27.2 East Detroit Grosse Pointe/D1 Regional............ 5/18/2007 3:27.39 Pittsford Grand Rapids/D4 State.................. 6/ 2/2007 3:27.49 Jonesville Grand Rapids/D4 State.................. 6/ 2/2007 3:27.55 Detroit Crockett Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 3:27.5 Livonia Stevenson Canton/D1 Regional..................... 5/19/2007 3:27.5 Grosse Pointe North Grosse Pointe/D1 Regional............ 5/18/2007 3:27.6 Gladwin D2 Regional................................ 5/19/2007 3:27.78 Albion Comstock Park/D3 State............... 6/ 2/2007 3:27.7 Birmingham Rice South Lyon/Oakland County.......... 5/25/2007 3:27.86 Lansing Everett Lansing/Honor Roll....................... 5/30/2007 3:27.8 Grand Rapids Northview Grand Rapids/John Bos................ 5/23/2007 3:27.9 Orchard Lake St Marys Algonac/D2 Regional.................... 5/18/2007 3:27.9 Warren DeLaSalle Warren/Macomb County............... 5/25/2007 3:28.18 Hamilton Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 3:28.28 Whitehall Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 3:28.2 Williamston Stockbridge/Inv............................ 5/ 5/2007 3:28.36 Remus Chippewa Hills Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 3:28.37 Wyoming Lee Comstock Park/D3 State............... 6/ 2/2007 3:28.4 Brighton Milford/D1 Regional...................... 5/18/2007 3:28.58 Detroit Renaissance Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 3:28.5 Monroe Monroe/dual................................ 5/10/2007 3:28.67 Niles Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 3:28.6 Romulus Monroe/dual................................ 5/10/2007 3:28.7 Sterling Heights Stevenson Macomb/dual............................... 5/10/2007 3:28.93 Gladwin Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007
4 x 800 RELAY 7:45.18 Ann Arbor Pioneer Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 7:47.28 Macomb Dakota Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 7:49.11 Pinckney Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 7:49.30 Saline Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 7:52.31 Fenton Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 7:52.66 Detroit Mumford Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 7:53.29 Dexter Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 7:53.4 Ann Arbor Pioneer Saline/D1 Regional....................... 5/18/2007 7:53.97 Macomb Dakota Greensboro/Nike Outdoor.............. 6/15/2007 7:54.9 Saline Saline/D1 Regional....................... 5/18/2007 7:55.67 Mt Pleasant Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 7:56.23 Troy Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 7:57.1 Monroe Saline/D1 Regional....................... 5/18/2007 7:57.1 Northville Milford/D1 Regional...................... 5/18/2007 7:58.91 Okemos Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 7:59.20 Williamston Lakewood/League........................ 5/23/2007 8:00.20 Portage Northern Battle Creek/Big 16....................... 5/ 8/2007 8:00.47 Sturgis Battle Creek/Big 16....................... 5/ 8/2007 8:01.1 Temperance Bedford Saline/D1 Regional....................... 5/18/2007 8:01.7 Rochester Adams South Lyon/Oakland County.......... 5/25/2007 8:01.91 Caledonia Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 8:01.94 Sparta Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 8:02.23 Traverse City West Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 8:02.48 Grand Ledge Lansing/Honor Roll....................... 5/30/2007 8:02.59 Richmond Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 8:03.04 Petoskey Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 8:03.1 Gladwin D2 Regional................................ 5/19/2007 8:03.20 Adrian Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 8:03.3 Novi Milford/D1 Regional...................... 5/18/2007 8:03.50 Sturgis Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 8:03.77 Erie-Mason Comstock Park/D3 State............... 6/ 2/2007 8:03.77 Detroit Cass Tech Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 8:04.0 Dearborn Canton/D1 Regional..................... 5/19/2007 8:04.40 Muskegon Reeths-Puffer Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 8:04.8 Grant Cedar Springs/D2 Regional............ 5/18/2007 8:06.31 Orchard Lake St Marys Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 8:06.58 Plymouth Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 8:06.5 Troy South Lyon/Oakland County.......... 5/25/2007 8:07.6 Livonia Churchill Canton/D1 Regional..................... 5/19/2007 8:07.7 DeWitt Charlotte/D2 Regional................... 5/18/2007 8:07.8 Stoney Creek South Lyon/Oakland County.......... 5/25/2007 8:07.93 Saginaw Heritage Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 8:08.11 Eaton Rapids Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 8:08.16 Alma Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 8:08.61 Saginaw Swan Valley Comstock Park/D3 State............... 6/ 2/2007 8:08.6 Wayland Wyoming/Champions of Champions 5/21/2007 8:08.80 Clarkston Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 8:08.92 Trenton Zeeland/D2 State.......................... 6/ 2/2007 8:09.29 Eaton Rapids Lansing/Honor Roll....................... 5/30/2007 8:09.2 Detroit Cass Tech Canton/D1 Regional..................... 5/19/2007 8:09.8 Orchard Lake St Marys South Lyon/Oakland County.......... 5/25/2007 8:10.22 Benzie Central Comstock Park/D3 State............... 6/ 2/2007 8:10.2 Dearborn Divine Child Livonia/D2 Regional...................... 5/18/2007 8:10.4 Clarkston Clarkston/D1 Regional.................. 5/18/2007 8:10.5 Detroit Catholic Central South Lyon/Oakland County.......... 5/25/2007 8:11.0 Livonia Stevenson Canton/D1 Regional..................... 5/19/2007 8:11.28 Freeland Comstock Park/D3 State............... 6/ 2/2007 8:11.4 Flint Carman-Ainsworth Flint/Big 9................................... 5/24/2007 8:12.53 Holt Lansing/Honor Roll....................... 5/30/2007 8:12.60 Potterville Grand Rapids/D4 State.................. 6/ 2/2007 8:12.8 Bangor D3 Regional................................ 5/19/2007 8:12.90 Dearborn Kentwood/D1 State....................... 6/ 2/2007 8:13.0 Rochester D1 Regional................................ 5/19/2007 8:13.66 Kent City Comstock Park/D3 State............... 6/ 2/2007 8:13.76 Mendon Grand Rapids/D4 State.................. 6/ 2/2007 8:13.83 Clare Comstock Park/D3 State............... 6/ 2/2007 8:13.99 Charlevoix Comstock Park/D3 State............... 6/ 2/2007 8:14.0 Birmingham Seaholm D2 Regional................................ 5/19/2007 8:14.0 Utica Warren/Macomb County............... 5/25/2007 8:14.27 Charlotte Lansing/Honor Roll....................... 5/30/2007 8:14.36 Saginaw Michigan Lutheran Grand Rapids/D4 State.................. 6/ 2/2007 8:14.44 Grass Lake Grand Rapids/D4 State.................. 6/ 2/2007 8:14.52 Saginaw Valley Lutheran Grand Rapids/D4 State.................. 6/ 2/2007
4 x 1600 RELAY 17:21.96+ Pinckney Greensboro/Nike Outdoor [17:28.03] 6/15/2007 17:37.83+ Fenton Greensboro/Nike Outdoor [17:44.00] 6/15/2007 17:59.86 Dexter Mansfield/Relays......................... 4/20/2007 18:01.60+ Saline Greensboro/Nike Outdoor [18:07.90] 6/15/2007 18:09.67 Fenton Mansfield/Relays......................... 4/20/2007 18:29.4 Sparta Wyoming/Scheerhorn Relays......... 4/28/2007 18:37.1 Fremont Wyoming Park/Grimm Relays........ 4/28/2007 18:49.9 Flushing Corunna/Relays........................... 4/20/2007 18:52.00 Northville Farmington/Observerland Relays.... 5/ 5/2007 18:52.3 Lake Orion Waterford/Ashley Relays............... 5/ 5/2007 18:55.9 Forest Hills Eastern Wyoming/Scheerhorn Relays......... 4/28/2007 18:58.5 Birmingham Rice Birmingham/Brother Rice Relays..... 5/ 5/2007 19:00.8 Royal Oak North Farmington/Raider Relays.... 4/27/2007 19:02.5 Bay City Western Midland Swayze/Graves Relays..... 4/27/2007 19:03.55 Livonia Churchill Farmington/Observerland Relays.... 5/ 5/2007 19:04.1 Walled Lake Northern Birmingham/Brother Rice Relays..... 5/ 5/2007 19:06.9 Grand Ledge Hastings/Relays.......................... 4/14/2007 19:07.3 Rockford Wyoming Park/Grimm Relays........ 4/28/2007 19:08.58 Detroit Catholic Central Farmington/Observerland Relays.... 5/ 5/2007 19:17.6 Wayland Wyoming/Scheerhorn Relays......... 4/28/2007 19:20.23 Plymouth Farmington/Observerland Relays.... 5/ 5/2007 19:24.1 Walled Lake Western North Farmington/Raider Relays.... 4/27/2007 19:25.5 Ann Arbor Pioneer Waterford/Brennan Relays............. 5/ 5/2007 19:27.9 Salem North Farmington/Raider Relays.... 4/27/2007
800 SPRINT MEDLEY 1:32.0 Romulus Ypsilanti/April Showers Relays....... 4/21/2007 1:33.7 Kalamazoo Central Kalamazoo/Long Inv...................... 5/ 4/2007 1:35.5 Battle Creek Lakeview Kalamazoo/Long Inv...................... 5/ 4/2007 1:35.9 Flint Carman-Ainsworth Flint/Carman-Ainsworth Inv............ 5/ 4/2007 1:36.0 Grand Ledge Lowell/Talus Relays...................... 5/ 5/2007 1:36.26 Flint Southwestern Dayton/Roosevelt Memorial........... 5/ 4/2007 1:36.46 Southfield Dayton/Roosevelt Memorial........... 5/ 4/2007 1:37.6 Manchester Manchester/Metrics Inv................ 5/12/2007 1:38.6 Whitehall Holland/West Ottawa Relays.......... 5/ 5/2007 1:38.7 Hastings Holland/West Ottawa Relays.......... 5/ 5/2007 1:39.0 Ypsilanti Willow Run Ypsilanti/April Showers Relays....... 4/21/2007 1:39.0 Ypsilanti Ypsilanti/April Showers Relays....... 4/21/2007 1:39.1 Benton Harbor Kalamazoo/Long Inv...................... 5/ 4/2007 1:39.2 Midland Dow Midland/Graves-Swayze Relays..... 4/27/2007
1200 SPRINT MEDLEY 2:28.5 Detroit Country Day Birmingham/Brother Rice Relays..... 5/ 5/2007 2:29.29 Livonia Stevenson Farmington/Observerland Relays.... 5/ 5/2007 2:29.2 Ann Arbor Pioneer Waterford/Ashley Relays............... 5/ 5/2007 2:31.6 Caledonia Caledonia/Soderman Relays.......... 4/21/2007 2:32.2 Byron Center Wyoming Park/Grimm Relays........ 4/28/2007 2:32.7 Forest Hills Eastern Wyoming/Scheerhorn Relays......... 4/28/2007 2:33.3 Orchard Lake St Marys Birmingham/Brother Rice Relays..... 5/ 5/2007 2:33.45 Farmington Hills Harrison Farmington/Observerland Relays.... 5/ 5/2007 2:33.7 Pontiac Northern Waterford/Ashley Relays............... 5/ 5/2007 2:34.4 Sparta Wyoming/Scheerhorn Relays......... 4/28/2007 2:34.72 Livonia Churchill Farmington/Observerland Relays.... 5/ 5/2007 2:34.8 Southfield Birmingham/Brother Rice Relays..... 5/ 5/2007 2:35.1 Hartland Lake
Fenton/Relays..................... 3/31/2007 2:35.1 Detroit U-D Jesuit Waterford/Ashley Relays............... 5/ 5/2007
1600 SPRINT MEDLEY 3:27.37 Detroit Mumford Dayton/Roosevelt Memorial........... 5/ 4/2007 3:36.0 Monroe Ypsilanti/April Showers Relays....... 4/21/2007 3:38.41 Detroit Cass Tech Dayton/Roosevelt Memorial........... 5/ 4/2007 3:38.4 Ann Arbor Pioneer West Bloomfield/Inv..................... 4/28/2007 3:40.6 Southfield West Bloomfield/Inv..................... 4/28/2007 3:40.7 Monroe West Bloomfield/Inv..................... 4/28/2007 3:41.8 Royal Oak North Farmington/Raider Relays.... 4/27/2007 3:42.0 Macomb Dakota Ypsilanti/April Showers Relays....... 4/21/2007 3:42.1 Livonia Stevenson West Bloomfield/Inv..................... 4/28/2007 3:42.49 Detroit King Dayton/Roosevelt Memorial........... 5/ 4/2007 3:43.6 Saline West Bloomfield/Inv..................... 4/28/2007
2000 METER MEDLEY 4:40.6 Grand Rapids South Christian Wyoming Park/Grimm Relays........ 4/28/2007 4:58.5 Kenowa Hills Wyoming Park/Grimm Relays........ 4/28/2007
2400 METER MEDLEY 5:52.6 Fenton Flint/Carman-Ainsworth Inv............ 5/ 4/2007 5:53.3 Stoney Creek North Farmington/Raider Relays.... 4/27/2007 5:56.2 Midland Midland/Graves-Swayze Relays..... 4/27/2007 5:56.4 Ann Arbor Pioneer Waterford/Ashley Relays............... 5/ 5/2007 6:04.7 Detroit U-D Jesuit Waterford/Ashley Relays............... 5/ 5/2007 6:08.5 Manchester Manchester/Metrics Inv................ 5/12/2007 6:09.5 Farmington North Farmington/Raider Relays.... 4/27/2007 6:13.8 Maple Valley Athens/Relays............................. 4/14/2007
3000 MEDLEY 8:07.30 Dexter Mansfield/Relays......................... 4/20/2007 8:09.21 Manchester Mansfield/Relays......................... 4/20/2007 8:12.28 Flint Central Mansfield/Relays......................... 4/20/2007 8:36.17 Grand Blanc Mansfield/Relays......................... 4/20/2007
DISTANCE MEDLEY 10:15.74 Pinckney Greensboro/Nike Outdoor.............. 6/16/2007 10:17.30 Monroe Greensboro/Nike Outdoor.............. 6/16/2007 10:29.34 Temperance Bedford Dayton/Roosevelt Memorial........... 5/ 4/2007 10:53.0 Royal Oak Hazel Park/Lutkus Relays.............. 5/ 3/2007 10:53.5 Wyoming Lee Wyoming/Scheerhorn Relays......... 4/28/2007 10:57.8 Rockford Wyoming Park/Grimm Relays........ 4/28/2007 11:00.07 Detroit Mumford Dayton/Roosevelt Memorial........... 5/ 4/2007 11:00.2 Sparta Wyoming/Scheerhorn Relays......... 4/28/2007 11:00.3 Ann Arbor Pioneer Waterford/Brennan Relays............. 5/ 5/2007 11:00.69 Adrian Toledo/Knights Relays.................. 4/27/2007 11:01.0 Fremont Wyoming Park/Grimm Relays........ 4/28/2007 11:04.7 Fenton Swartz Creek/Relays.................... 4/27/2007 11:07.44 Livonia Stevenson Farmington/Observerland Relays.... 5/ 5/2007 11:08.1 Grand Ledge Hastings/Relays.......................... 4/14/2007 11:08.3 Caro Saginaw/Nouvel Relays................ 4/20/2007 11:09.3 Chelsea Corunna/Relays........................... 4/20/2007 11:10.46 Wayne Farmington/Observerland Relays.... 5/ 5/2007 11:11.97 Plymouth Farmington/Observerland Relays.... 5/ 5/2007 11:12.09 Livonia Churchill Farmington/Observerland Relays.... 5/ 5/2007 11:12.3 Flushing Corunna/Relays........................... 4/20/2007 11:15.2 Wayland Wyoming/Scheerhorn Relays......... 4/28/2007 11:16.5 Jenison Caledonia/Soderman Relays.......... 4/21/2007
|
|
|
|