Michtrack - The original Internet home for Michigan high school track & field


Check out my latest book--"The 100 Greatest Track & Field Battles of the 20th Century"

Not a pretty website. But it's free.  *  Sign up for the Michigan Track & Field email list! * Like us on facebook!



Michigan High School Girls Outdoor 2002 Lists - Part 1

Go to Part 2

Featuring the best performers and performances from the Michigan outdoor season. This list shows performances from ALL meets.

 

100-METERS

12.07              Katrice Walton (Detroit Cass Tech)12                                         Rockford/D1 State (-)......................................... 6/1/2002

12.11              Patrice Beasley (Romulus)12                                                       Grand Rapids/D2 State.................................... 6/ 1/2002

12.22              Candice Davis (Ann Arbor Pioneer)11                                       Dayton/USATF Regional JO (1.9)................. 7/14/2002

12.28              Tamera Thomas (Lansing Everett)12                                         Rockford/D1 State (-)........................................ 6/ 1/2002

12.29              Teneishia Price (Benton Harbor)12                                             Grand Rapids/D2 State.................................... 6/ 1/2002

12.31              Darunee Chambers (Rockford)9                                                 Rockford/D1 State (-)........................................ 6/ 1/2002

12.32              Shuntia Lucas (Benton Harbor)11                                               Grand Rapids/D2 State.................................... 6/ 1/2002

12.36              Sharay Hale (Detroit JH)6                                                             Knoxville/AAU Junior Oly (h) (1.8)................. 8/ 5/2002

12.36              Chanell Wright (Detroit JH)8                                                         Knoxville/AAU Junior Oly (h) (1.8)................. 8/ 5/2002

12.38              Shayna Sangster (Lansing Sexton)11                                        Rockford/D1 State (-)........................................ 6/ 1/2002

12.39              Keyana Welch (Flint Carman-Ainsworth)                                   Rockford/D1 State (-)........................................ 6/ 1/2002

12.42              Cheryl Green (Ann Arbor Pioneer)12                                          Rockford/D1 State (-)........................................ 6/ 1/2002

12.42              Julie Johnson (Laingsburg)11                                                      Comstock Park/D3 State.................................. 6/ 1/2002

12.49              Brandi Martin (Muskegon Heights)12                                         Comstock Park/D3 State.................................. 6/ 1/2002

12.50              Jeanetta Stutts (Detroit Mumford-Motor City)                            Canton/USATF State JO (h)........................... 6/29/2002

12.53              Kiana Stringfield (Midland)11                                                       Knoxville/AAU Junior Oly (h) (1.7)................. 8/ 5/2002

12.54              Megan Gregory (Rockford)9                                                         Rockford/D1 State (-)........................................ 6/ 1/2002

12.55              Jennifer Horn (Ypsilanti Lincoln)                                                  Rockford/D1 State (-)........................................ 6/ 1/2002

12.56              Danielle Miller (Flat Rock)12                                                         Comstock Park/D3 State.................................. 6/ 1/2002

12.57              Tiffany Ofili (Ypsilanti)9                                                                  Grand Rapids/D2 State.................................... 6/ 1/2002

12.58              Teresa Williams (Battle Creek Central)12                                  Springfield/Midwest Meet (-1.8).................... 6/15/2002

12.60              Stacy Dellar (Lincoln-Alcona)12                                                  Grand Rapids/D4 State.................................... 6/ 1/2002

12.65              Ashley Cunningham (Flint Southwestern)                                 Saginaw/SVSU Inv.......................................... 4/19/2002

12.66              Heather Browner (Detroit Northwestern)10                               Knoxville/AAU Junior Oly (h) (0.9)................. 8/ 5/2002

12.76              Ariss Seals (Detroit Cass Tech)11                                               Dayton/Roosevelt Memorial (h)...................... 5/ 3/2002

12.76              Tiara Jordan (Flushing)                                                                  Auburn/Bay City Western Inv.......................... 5/ 4/2002

12.77              Marquita Tedford (Detroit Central)                                               Dayton/Roosevelt Memorial (h)...................... 5/ 3/2002

12.80              JoAnn Rushdan (Saginaw Hill)                                                    Saginaw/SVSU Inv.......................................... 4/19/2002

12.82              Katie Dolata (Linden)                                                                     Grand Rapids/D2 State.................................... 6/ 1/2002

12.85              Lauren Strong (Grosse Ile)11                                                       Grosse Ile/News-Herald................................. 5/11/2002

12.85              Emily Cole (Hudson)12                                                                 Comstock Park/D3 State.................................. 6/ 1/2002

12.89              Chanelle Christie (Whitehall)                                                        Grand Rapids/D2 State.................................... 6/ 1/2002

12.90              LaTasha Jollet (Detroit Renaissance)                                         Clarkston/Inv..................................................... 5/11/2002

12.91              Angela Sherman (Southfield Christian)11                                 Grand Rapids/Christian Inv............................ 4/20/2002

12.92              Devin Easter (Big Rapids)                                                             Grand Rapids/D2 State.................................... 6/ 1/2002

12.93              Courtney Crosby (Detroit Mumford)9                                          Canton/USATF State JO (h)........................... 6/29/2002

12.95              Chinell McCarthey (Sturgis)                                                          Grand Rapids/D2 State.................................... 6/ 1/2002

12.96              Angela Sherman (Southfield Christian)11                                 Grand Rapids/D4 State.................................... 6/ 1/2002

Wind-aided:

11.93              Candice Davis (Ann Arbor Pioneer)11                                       Canton/USATF State JO................................. 6/29/2002

12.65              Kiana Stringfield (Midland)                                                           Canton/USATF State JO................................. 6/29/2002

12.84              Deshonaire Long (KGF Gazelle)                                                  Canton/USATF State JO (h)........................... 6/29/2002

12.91              Tamera Thomas (Lansing Everett)                                              Canton/USATF State JO................................. 6/29/2002

12.93              Ashanti Williams (Detroit Mumford)                                            Canton/USATF State JO................................. 6/29/2002

12.94              Tiffany Alexander (Motor City)                                                      Canton/USATF State JO................................. 6/29/2002

12.96              Jasmine Webb (Motor City)                                                           Canton/USATF State JO (h)........................... 6/29/2002

Hand-timed:

11.6                LaTosha Jollet (Detroit Renaissance)12                                    Detroit/PSL........................................................ 5/23/2002

11.6                Marquita Tedford (Detroit Central)12                                          Detroit/PSL (h).................................................. 5/23/2002

11.7                              Tedford                                                                               Detroit/PSL........................................................ 5/23/2002

11.7                Katrice Walton (Detroit Cass Tech)12                                         Detroit/PSL (h).................................................. 5/23/2002

11.9                              Walton                                                                                 Detroit/PSL........................................................ 5/23/2002

--

12.0                Teneishia Price (Benton Harbor)12                                             Kalamazoo/Lady Knight Inv........................... 4/27/2002

12.1                Seonetta Belin (Detroit Mackenzie)9                                           Detroit/dual........................................................ 4/16/2002

12.1                Pam Treppa (Rochester Adams)12                                             Holly/D1 Regional............................................ 5/17/2002

12.1                Shuntia Lucas (Benton Harbor)11                                               D1 Regional...................................................... 5/17/2002

12.1                Julie Johnson (Laingsburg)11                                                      D3 Regional...................................................... 5/18/2002

12.1                Tiffany Alexander (Detroit Mumford)                                          Detroit/PSL........................................................ 5/23/2002

12.2                Stacy Dellar (Alcona)11                                                                 Inland Lakes/tri................................................. 4/16/2002

12.2                Cheryl Green (Ann Arbor Pioneer)12                                          Saline/dual........................................................ 4/23/2002

12.2                Taylor Washington (Southfield)12                                               Southfield/dual................................................. 4/16/2002

12.2                Brandi Martin (Muskegon Heights)12                                         Comstock Park/D3 Regional......................... 5/17/2002

12.2                Keyana Welch (Flint Carman-Ainsworth)                                   Holly/D1 Regional............................................ 5/17/2002

12.2                Tiffany Alexander (Detroit Mumford)12                                      Warren/D1 Regional........................................ 5/17/2002

12.2                Tamera Thomas (Lansing Everett)12                                         Greenville/D1 Regional.................................. 5/18/2002

12.2                Shayna Sangster (Lansing Sexton)11                                        Greenville/D1 Regional.................................. 5/18/2002

12.2                Patrice Beasley (Romulus)                                                            D2 Regional...................................................... 5/18/2002

12.2                Ariss Seals (Detroit Cass Tech)11                                               Detroit/PSL........................................................ 5/23/2002

12.3                Keshia French (Flint Carman-Ainsworth)11                              Holly/D1 Regional............................................ 5/17/2002

12.3                Sjonne Mitchell (Troy)9                                                                  Warren/D1 Regional........................................ 5/17/2002

12.3                Emily Cole (Hudson)12                                                                 D3 Regional...................................................... 5/18/2002

12.4                Angela Sherman (Southfield Christian)11                                 Southfield/dual................................................. 4/11/2002

12.4                Lisa Miller (Fraser)12                                                                     Warren/D1 Regional........................................ 5/17/2002

12.4                Darunee Chambers (Rockford)9                                                 Greenville/D1 Regional.................................. 5/18/2002

12.4                Megan Gregory (Rockford)9                                                         Greenville/D1 Regional.................................. 5/18/2002

12.4                Chanelle Christie (Whitehall)9                                                     Sparta/D2 Regional......................................... 5/18/2002

12.4                Heather Browner (Detroit Northwestern)10                               West Bloomfield/D1 Regional....................... 5/18/2002

12.4                Jennnifer O’Sheskey (Dearborn Divine Child)11                     D2 Regional...................................................... 5/18/2002

12.5                Hauk (Owosso)                                                                                Fenton/dual........................................................ 4/ 9/2002

12.5                Sarah Tarsney (Benzie Central)                                                   Traverse City/quad............................................ 4/ 9/2002

12.5                Courtney Crosby (Detroit Mumford)9                                          Detroit/dual........................................................ 4/18/2002

12.5                Ebonie Williams (Southfield Lathrup)                                         Oak Park/dual................................................... 4/16/2002

12.5                Tiffany Ofili (Ypsilanti)9                                                                  Ypsilanti/Kiwanis Inv......................................... 5/ 3/2002

12.5                Dessaray Cranford (Detroit  Benedictine)10                             Tecumseh Relays............................................. 5/ 4/2002

12.5                Jennifer Horn (Ypsilanti Lincoln)                                                  Ypsilanti/dual...................................................... 5/ 7/2002

12.5                Kiersten Isgrigg (South Lyon)10                                                   South Lyon/dual................................................ 5/ 7/2002

12.5                Danielle Miller (Flat Rock)12                                                         Milan/dual........................................................... 5/ 9/2002

12.5                Tiara Jordan (Flushing)10                                                             Holly/D1 Regional............................................ 5/17/2002

12.5                Krysten Sylva (Oxford)9                                                                 Holly/D1 Regional............................................ 5/17/2002

12.5                Monique Crisler (Kalamazoo Central)12                                   Grand Rapids/D1 Regional............................ 5/17/2002

12.5                Marcia Smith (Detroit Redford)10                                                West Bloomfield/D1 Regional....................... 5/18/2002

12.5                Tiffany Ofili (Ypsilanti)9                                                                  Dearborn/Mega Red........................................ 5/21/2002

12.5                Therese Williams (Battle Creek Central)                                    Portage/SMAC.................................................. 5/21/2002

12.5                Erica Powell (Grand Rapids Ottawa Hills)                                  Grand Rapids/John Bos.................................. 5/23/2002

12.5                Alisha Durrett (Flint Central)                                                          Midland/Saginaw Valley League.................. 5/23/2002

12.5                Leah Langhoff (Midland)                                                               Midland/Saginaw Valley League.................. 5/23/2002

Wind-aided:

12.4                Darunee Chambers (Rockford)9                                                 Holland/OK Red............................................... 5/14/2002

12.4                Megan Gregory (Rockford)9                                                         Holland/OK Red............................................... 5/14/2002

12.5                Magan Fellows (Jenison)                                                              Holland/OK Red............................................... 5/14/2002

12.5                Kate Smith (Rockford)                                                                    Holland/OK Red............................................... 5/14/2002

12.5                Dyda (Haslett)                                                                                  Haslett/ICL......................................................... 5/22/2002

 

200-METERS

24.55              LaTosha Jollett (Detroit Renaissance)12                                   Grand Rapids/D2 State.................................... 6/ 1/2002

24.71              Katrice Walton (Detroit Cass Tech)12                                         Knoxville/AAU Junior Oly (1.8)...................... 8/10/2002

24.72                            Walton                                                                                 Knoxville/AAU Junior Oly (h) (-0.3)................ 8/ 6/2002

24.82              Julie Johnson (Laingsburg)11                                                      Comstock Park/D3 State.................................. 6/ 1/2002

24.89                            Walton                                                                                 Knoxville/AAU Junior Olympics (s) (-2.4)..... 8/ 8/2002

24.93                            Jollett                                                                                   Dayton/Roosevelt Memorial............................ 5/ 3/2002

24.95                            Walton                                                                                 Rockford/D1 State (-)........................................ 6/ 1/2002

25.00              Teneishia Price (Benton Harbor)12                                             Grand Rapids/D2 State.................................... 6/ 1/2002

25.03              Candice Davis (Ann Arbor Pioneer)11                                       Rockford/D1 State (-)........................................ 6/ 1/2002

25.06              Jessica Jones (Detroit Renaissance)9                                        Knoxville/AAU Junior Olympics (s) (0.0)....... 8/ 8/2002

25.10              Shuntia Lucas (Benton Harbor)11                                               Grand Rapids/D2 State.................................... 6/ 1/2002

--

25.24              Ashley Cunningham (Flint Southwestern)                                 Saginaw/SVSU Inv.......................................... 4/19/2002

25.42              Danielle Miller (Flat Rock)12                                                         Comstock Park/D3 State.................................. 6/ 1/2002

25.43              Shayna Sangster (Lansing Sexton)                                             Rockford/D1 State (-)........................................ 6/ 1/2002

25.47              Teresa Williams (Battle Creek Central)12                                  Rockford/D1 State (-)........................................ 6/ 1/2002

25.50              Marquita Teadford (Detroit Central)12                                        Springfield/Midwest Meet............................... 6/15/2002

25.57              Chanell Wright (Detroit JH)8                                                         Knoxville/AAU Junior Oly (1.4)...................... 8/10/2002

25.65              Stephanie Allers (Coopersville)11                                               Grand Rapids/D2 State.................................... 6/ 1/2002

25.72              Stacy Dellar (Alcona)12                                                                 Grand Rapids/D4 State.................................... 6/ 1/2002

25.73              Cheryl Green (Ann Arbor Pioneer)12                                          Rockford/D1 State (s) (-).................................. 6/ 1/2002

25.77              Sheena Loving (Flint Central)11                                                  Dayton/Roosevelt Memorial............................ 5/ 3/2002

25.80              Tenisha Griggs (Southfield)10                                                     Rockford/D1 State (s) (-).................................. 6/ 1/2002

25.82              Shantal Hughes (Lansing Everett)                                               Rockford/D1 State (s) (-).................................. 6/ 1/2002

25.87              Sharay Hale (Detroit JH)6                                                             Knoxville/AAU Junior Oly (s) (-1.3)................ 8/ 8/2002

25.89              Dessaray Cranford (Detroit Benedictine)10                              Knoxville/AAU Junior Olys (h) (-0.4).............. 8/ 6/2002

25.91              Lauren Fortson (Ann Arbor Pioneer)10                                      Dayton/USATF Regional JO (-1.6)................ 7/14/2002

26.05              Stacy Walters (Muskegon Mona Shores)                                   Rockford/D1 State (s) (-).................................. 6/ 1/2002

26.08              Kiana Stringfield (Midland)11                                                       Knoxville/AAU Junior Olympics (h) (-3.7)..... 8/ 6/2002

26.09              Lauren Strong (Grosse Ile)                                                            Grand Rapids/D2 State.................................... 6/ 1/2002

26.09              Brandi Martin (Muskegon Heights)12                                         Comstock Park/D3 State.................................. 6/ 1/2002

26.29              Katie Mandziara (Center Line St Clement)11                           Grand Rapids/D4 State.................................... 6/ 1/2002

26.33              Tammie Jones (Bridgeport)                                                          Saginaw/SVSU Inv.......................................... 4/19/2002

26.39              Sjonne Mitchell (Troy)9                                                                  Rockford/D1 State (s) (-).................................. 6/ 1/2002

26.43              Megan Gregory (Rockford)9                                                         Rockford/D1 State (s) (-).................................. 6/ 1/2002

26.52              Vanessa Thelen (Pewamo-Westphalia)11                                Grand Rapids/D4 State.................................... 6/ 1/2002

26.58              Micaela Mayer (Roseville)10                                                        Rockford/D1 State (h) (-).................................. 6/ 1/2002

26.58              Nicole Standback (Battle Creek Central)11                               Knoxville/AAU Junior Oly (hep) (1.2)............. 8/ 3/2002

26.59              Emily Cole (Hudson)12                                                                 Comstock Park/D3 State.................................. 6/ 1/2002

26.59              Amanda Weber (Portland St Patrick)10                                      Grand Rapids/D4 State.................................... 6/ 1/2002

26.60              Patrice Beasley (Romulus)12                                                       Grosse Ile/News-Herald................................. 5/11/2002

26.69              JoAnn Rushdan (Saginaw Hill)                                                    Saginaw/SVSU Inv.......................................... 4/19/2002

26.70              Janetta Stutts (Detroit Mumford)9                                                Indianapolis/Midwest Prep............................. 4/13/2002

26.70              Tamisha Shaw (Detroit Mumford)9                                             Dayton/USATF Reg JO (-1.6)......................... 7/14/2002

26.72              Heather Browner (Detroit Northwestern)10                               Rockford/D1 State (s) (-).................................. 6/ 1/2002

26.77              Janae Bridges (Ypsilanti)12                                                          Corunna/MITCA Team II................................. 5/25/2002

26.81              Angela Sherman (Southfield Christian)11                                 Grand Rapids/Christian Inv............................ 4/20/2002

26.84              Kiersten Isgrigg (South Lyon)10                                                   Rockford/D1 State (s) (-).................................. 6/ 1/2002

26.86              Lacresha Nix (Motor City)                                                              Canton/USATF State JO................................. 6/29/2002

26.88              Monique Crisler (Kalamazoo Central)                                        Rockford/D1 State (s) (-).................................. 6/ 1/2002

26.89              Krystle Wilson (Harper Woods Gallagher)9                               Grand Rapids/D4 State.................................... 6/ 1/2002

26.95              Pamela Hoyt (Parchment)12                                                        Comstock Park/D3 State.................................. 6/ 1/2002

26.98              Lakitha Green (Flint Northwestern)10                                         Comstock Park/D3 State.................................. 6/ 1/2002

Hand-timed:

24.2                Katrice Walton (Detroit Cass Tech)12                                         Detroit/PSL........................................................ 5/23/2002

24.5                LaTasha Jollet (Detroit Renaissance)12                                    Detroit/PSL........................................................ 5/23/2002

24.6                Shuntia Lucas (Benton Harbor)                                                    Benton Harbor/Rotary..................................... 5/29/2002

24.6                Julie Johnson (Laingsburg)11                                                      Lansing/Honor Roll Meet................................ 5/29/2002

24.7                Candice Davis (Ann Arbor Pioneer)11                                       Kalamazoo/Lady Knight Inv........................... 4/27/2002

24.8                              Walton                                                                                 Detroit/Operation Friendship......................... 5/29/2002

24.9                              Johnson                                                                              Laingsburg/CMAC........................................... 5/23/2002

24.9                              Walton                                                                                 Detroit/PSL........................................................ 5/23/2002

24.9                              Jollet                                                                                    Detroit/PSL........................................................ 5/23/2002

24.9                              Davis                                                                                   Ypsilanti/Meet of Champions........................ 5/27/2002

--

25.2                Jessica Jones (Detroit Renaissance)9                                        Warren/D2 Regional........................................ 5/17/2002

25.2                Stephanie Allers (Coopersville)11                                               Sparta/D2 Regional......................................... 5/18/2002

25.2                Sheena Loving (Flint Central)11                                                  Midland/Saginaw Valley League.................. 5/23/2002

25.2                Shayna Sangster (Lansing Sexton)11                                        Lansing/Honor Roll Meet................................ 5/29/2002

25.3                Cheryl Green (Ann Arbor Pioneer)12                                          Kalamazoo/Lady Knight Inv........................... 4/27/2002

25.4                Lauren Fortson (Ann Arbor Pioneer)10                                      Ann Arbor/SEC Red......................................... 5/22/2002

25.6                Tenisha Griggs (Southfield)10                                                     Southfield/dual................................................. 4/16/2002

25.6                Teresa Williams (Battle Creek Central)                                      Grand Rapids/D1 Regional............................ 5/17/2002

25.6                Brandi Martin (Muskegon Heights)12                                         Muskegon/West Michigan Inv........................ 5/23/2002

25.7                Wanda Tippit (Detroit Mackenzie)12                                           Detroit/dual........................................................ 4/16/2002

25.7                Seonetta Belin (Detroit Mackenzie)9                                           Detroit/dual........................................................ 4/16/2002

25.7                Shantel Hughes (Lansing Everett)12                                          Lansing/Honor Roll Meet................................ 5/29/2002

25.7                Marqell Jackson (Detroit Mumford)                                             Detroit/PSL........................................................ 5/23/2002

25.7                Najah Floyd (Detroit Denby)11                                                     Detroit/PSL........................................................ 5/23/2002

25.8                Stacy Dellar (Alcona)11                                                                 Alcona/dual....................................................... 4/30/2002

25.8                Ashley Thomas (Jenison)11                                                         Jenison/dual....................................................... 5/ 2/2002

25.8                Marquita Teadford (Detroit Central)12                                        D2 Regional...................................................... 5/18/2002

25.9                Sjonne Mitchell (Troy)9                                                                  Warren/D1 Regional........................................ 5/17/2002

25.9                Stacy Walters (Muskegon Mona Shores)11                               D1 Regional...................................................... 5/18/2002

26.0                Kiersten Isgrigg (South Lyon)10                                                   Milford/D1 Regional........................................ 5/17/2002

26.0                Teneishia Price (Benton Harbor)12                                             D1 Regional...................................................... 5/17/2002

26.0                Patrice Beasley (Romulus)12                                                       D2 Regional...................................................... 5/18/2002

26.0                Dessaray Cranford (Detroit Benedictine)10                              Catholic League............................................... 5/21/2002

Wind-aided:

25.9                Dyda (Haslett)                                                                                  Haslett/ICL......................................................... 5/22/2002

 

400-METERS

55.51              Becky Horn (Battle Creek Central)10                                          Rockford/D1 State............................................. 6/ 1/2002

56.46              Ashley Thomas (Jenison)12                                                         Rockford/D1 State............................................. 6/ 1/2002

56.57              Jenaie Edwards (Detroit Denby)11                                             Knoxville/AAU Junior Oly (h)........................... 8/ 9/2002

56.92              Jessica Jones (Detroit Renaissance)9                                        Knoxville/AAU Junior Oly (h)........................... 8/ 9/2002

56.99                            Jones                                                                                   Grand Rapids/D2 State.................................... 6/ 1/2002

57.18              Julie Johnson (Laingsburg)11                                                      Comstock Park/D3 State.................................. 6/ 1/2002

57.33              Sheena Loving (Flint Central)11                                                  Rockford/D1 State............................................. 6/ 1/2002

57.41              Alexandria Marshall (Farmington Hills Mercy)11                     Rockford/D1 State............................................. 6/ 1/2002

57.45                            Marshall                                                                              Knoxville/AAU Junior Oly (h)........................... 8/ 9/2002

57.49                            Edwards                                                                              Knoxville/AAU Junior Olympics.................... 8/10/2002

57.52                            Jones                                                                                   Dayton/Roosevelt Memorial............................ 5/ 3/2002

--

57.65              Dessaray Cranford (Detroit Benedictine)10                              Grand Rapids/D4 State.................................... 6/ 1/2002

57.82              Katie Mandziara (Center Line St Clement)11                           Grand Rapids/D4 State.................................... 6/ 1/2002

57.91              Laquicia James (Detroit King)11                                                 Dayton/USATF Regional JO.......................... 7/14/2002

58.20              Micaela Mayer (Roseville)                                                             Rockford/D1 State............................................. 6/ 1/2002

58.23              Kiana Stringfield (Midland)                                                           Rockford/D1 State............................................. 6/ 1/2002

58.25              Connie Mallinson (Milford)12                                                       Springfield/Midwest Meet............................... 6/15/2002

58.49              Patrice Beasley (Romulus)12                                                       Grosse Ile/News-Herald................................. 5/11/2002

58.55              Sara Jane Baker (Mattawan)12                                                    Grand Rapids/D2 State.................................... 6/ 1/2002

58.61              Jennifer Maleski (Ravenna)12                                                     Comstock Park/D3 State.................................. 6/ 1/2002

58.93              Mara Okoli (West Bloomfield)                                                       Rockford/D1 State............................................. 6/ 1/2002

58.98              Stacy Walters (Muskegon Mona Shores)                                   Rockford/D1 State............................................. 6/ 1/2002

59.04              Nicole Daggy (Holt)                                                                        Rockford/D1 State............................................. 6/ 1/2002

59.04              Tamra Jackson (Grand Blanc)                                                      Rockford/D1 State............................................. 6/ 1/2002

59.06              Chanell Wright (Detroit JH)8                                                         Knoxville/AAU Junior Oly (h)........................... 8/ 9/2002

59.18              Emily Cole (Hudson)12                                                                 Comstock Park/D3 State.................................. 6/ 1/2002

59.19              Patrice Beasley (Romulus)                                                            Grand Rapids/D2 State.................................... 6/ 1/2002

59.19              Lisa Krueger (Rockford)                                                                 Rockford/D1 State............................................. 6/ 1/2002

59.25              Erica Elliott (Walled Lake Central)12                                          Rockford/D1 State............................................. 6/ 1/2002

59.27              Ashley Patten (Lake Orion)12                                                       Saginaw/SVSU Inv.......................................... 4/19/2002

59.32              Lauren Strong (Grosse Ile)11                                                       Grosse Ile/News-Herald................................. 5/11/2002

59.48              Stephanie Allers (Coopersville)11                                               Grand Rapids/D2 State.................................... 6/ 1/2002

59.77              Ashley Cunningham (Flint Southwestern)                                 Grand Rapids/D2 State.................................... 6/ 1/2002

59.87              Kristie Powers (Rockford)                                                              Ypsilanti/MITCA Team I.................................. 5/25/2002

59.95              Amber Laskowsky (Adrian)                                                           Rockford/D1 State............................................. 6/ 1/2002

1:00.01          Natalie Kent (Lowell)                                                                      Grand Rapids/OK White.................................. 5/10/2002

1:00.02          Caryn Inman (Oxford)                                                                    Clarkston/Inv..................................................... 5/11/2002

1:00.20          Jessie Sheen (Otsego)                                                                   Grand Rapids/D2 State.................................... 6/ 1/2002

1:00.22          Rachel Lindman (Plymouth Canton)                                           Rockford/D1 State............................................. 6/ 1/2002

1:00.27          Savannah Hysong (Chelsea)                                                       Grand Rapids/D2 State.................................... 6/ 1/2002

1:00.29          Patricia Kowalski (Riverview)9                                                     Grosse Ile/News-Herald................................. 5/11/2002

1:00.40          Devon Rupley (Northville)10                                                         Rockford/D1 State............................................. 6/ 1/2002

1:00.47          Natalie Kent (Lowell)                                                                      Corunna/MITCA Team II................................. 5/25/2002

1:00.47          Ashley Jager (Imlay City)10                                                          Comstock Park/D3 State.................................. 6/ 1/2002

1:00.77          Alex Cunningham (unat)                                                               Dayton/USATF Regional JO.......................... 7/14/2002

1:00.93          Jamie McKenzie (Brighton)                                                           Brighton/dual.................................................... 4/30/2002

1:00.99          Linda Montgomery (Livonia Stevenson)                                    Rockford/D1 State............................................. 6/ 1/2002

Hand-timed:

56.5                Jessica Jones (Detroit Renaissance)9                                        Detroit/PSL........................................................ 5/23/2002

56.6                Ashley Thomas (Jenison)12                                                         Grand Rapids/D1 Regional............................ 5/17/2002

57.3                              Jones                                                                                   Detroit/PSL (h).................................................. 5/23/2002

57.4                Julie Johnson (Laingsburg)11                                                      Lansing/Honor Roll Meet................................ 5/29/2002

57.4                Jeanaie Edwards (Detroit Denby)                                                Detroit/PSL........................................................ 5/23/2002

57.5                Rebekah Horn (Battle Creek Central)10                                     Grand Rapids/D1 Regional............................ 5/17/2002

57.6                Andrea Mosher (Ann Arbor Pioneer)12                                      Saline/dual........................................................ 4/23/2002

57.7                Sara Baker (Mattawan)12                                                              Portage/SMAC.................................................. 5/22/2002

57.9                Stephanie Allers (Coopersville)11                                               Wyoming/OK Blue........................................... 5/10/2002

58.0                Patrice Beasley (Romulus)12                                                       D2 Regional...................................................... 5/18/2002

58.0                Katie Mandziara (St Clement)11                                                  Catholic League............................................... 5/21/2002

58.1                Dessaray Cranford (Detroit Benedictine)10                              Catholic League............................................... 5/21/2002

58.2                Sheena Loving (Flint Central)                                                       Midland/Saginaw Valley League.................. 5/23/2002

58.3                Jennifer Horn (Ypsilanti Lincoln)                                                  Ypsilanti/SEC White......................................... 5/22/2002

58.5                Ashley Patten (Lake Orion)12                                                       Waterford/dual.................................................. 4/16/2002

58.5                Connie Mallinson (Milford)12                                                       Milford/D1 Regional........................................ 5/17/2002

58.6                Nicole Daggy (Holt)11                                                                    Lansing/Honor Roll Meet................................ 5/29/2002

58.7                Emily Cole (Hudson)12                                                                 Hudson/Booster Inv.......................................... 5/ 4/2002

58.7                Jenny Maleski (Ravenna)                                                              Whitehall/dual.................................................... 5/ 4/2002

58.7                Savannah Hysong (Chelsea)                                                       Canton/USATF State JO................................. 6/29/2002

58.8                Laquicia James (Detroit King)11                                                 D1 Regional...................................................... 5/18/2002

58.8                Amara Okoli (West Bloomfield)                                                    West Bloomfield/OAA Div 2........................... 5/21/2002

59.1                Erica Elliott (Walled Lake Central)12                                          Milford/D1 Regional........................................ 5/17/2002

59.1                Patricia Kowalsky (Riverview)9                                                    D2 Regional...................................................... 5/18/2002

59.2                Devon Rupley (Northville)10                                                         Milford/D1 Regional........................................ 5/17/2002

59.2                Jeanaie Edwards (Detroit Denby)11                                           D1 Regional...................................................... 5/18/2002

59.2                Micaela Mayer (Roseville)9                                                           Canton/USATF State JO................................. 6/29/2002

59.4                Alexandria Marshall (Farmington Hills Mercy)11                     Catholic League............................................... 5/21/2002

59.4                Linda Montgomery (Livonia Stevenson)10                                Livonia/Stevenson Inv...................................... 5/ 4/2002

59.5                Sara Jane Baker (Mattawan)12                                                    Delton/D2 Regional......................................... 5/17/2002

59.6                Lisa Krueger (Rockford)11                                                            Greenville/D1 Regional.................................. 5/18/2002

59.6                Amber Laskowsky (Adrian)12                                                      Ann Arbor/SEC Red......................................... 5/22/2002

59.6                Stacy Walters (Muskegon Mona Shores)11                               Muskegon/West Michigan Inv........................ 5/23/2002

59.6                Amanda Lyon (Mesick)12                                                             Traverse City/Honor Roll Meet...................... 5/28/2002

59.7                Casey Manning (Southgate)12                                                    D1 Regional...................................................... 5/18/2002

59.8                Courteny Hammond (East Jordan)10                                         Boyne City/Lake Michigan Conf................... 5/22/2002

59.8                Kiana Stringfield (Midland)                                                           Midland/Saginaw Valley League.................. 5/23/2002

59.9                Tamra Jackson (Grand Blanc)11                                                 Holly/D1 Regional............................................ 5/17/2002

59.9                Andrea Stupernak (Mason)                                                           Lansing/Honor Roll Meet................................ 5/29/2002

 

800-METERS

2:13.51          Katie Erdman (Cadillac)12                                                            Grand Rapids/D2 State.................................... 6/ 1/2002

2:14.63          Ashley Patten (Lake Orion)12                                                       Rockford/D1 State............................................. 6/ 1/2002

2:14.8                           Erdman                                                                               Alpena/Big North.............................................. 5/23/2002

2:15.19                         Patten                                                                                  Springfield/Midwest Meet............................... 6/15/2002

2:15.2                           Erdman                                                                               D2 Regional...................................................... 5/18/2002

2:15.4                           Erdman                                                                               Cadillac/News Inv............................................ 5/27/2002

2:16.62          Nikki Bohnsack (Rockford)10                                                       Ypsilanti/MITCA Team I.................................. 5/25/2002

2:16.75          Devon Rupley (Northville)10                                                         Rockford/D1 State............................................. 6/ 1/2002

--

2:16.98          Rachel Eyler (Ann Arbor Pioneer)12                                           Rockford/D1 State............................................. 6/ 1/2002

2:17.04          Kelly Robinson (Holt)10                                                                 Knoxville/AAU Junior Oly (h) .......................... 8/ 5/2002

2:17.24          Liz Mengyan (Clarkston)9                                                             Clarkston/Inv..................................................... 5/11/2002

2:17.3             Kristy Powers (Rockford)10                                                           Rockford/dual................................................... 4/30/2002

2:17.56          Andrea Karl (Marine City)                                                              Grand Rapids/D2 State.................................... 6/ 1/2002

2:17.6             Jackie Gaydos (Allen Park)11                                                      D2 Regional...................................................... 5/18/2002

2:17.6             Camille Medema (Grand Rapids Christian)12                          Grand Rapids/John Bos.................................. 5/23/2002

2:17.6             Sarah Stornant (Portland)                                                              Lansing/Honor Roll Meet................................ 5/29/2002

2:17.7             Sarah Jane Baker (Mattawan)12                                                 Portage/GK Meet.............................................. 5/27/2002

2:18.4             Krishawna Parker (Detroit Crockett)12                                       Detroit/Operation Friendship......................... 5/29/2002

2:18.4             Katy Jackson (Grosse Ile)12                                                         Grosse Ile/News-Herald................................. 5/11/2002

2:18.66          Clarissa Codrington (Ann Arbor Pioneer)12                              Rockford/D1 State............................................. 6/ 1/2002

2:18.9             Elizabeth Webster (Dearborn Divine Child)12                          Detroit/Operation Friendship......................... 5/29/2002

2:19.2             Jennifer Kraus (Ann Arbor Pioneer)9                                          Ann Arbor/D1 Regional................................... 5/17/2002

2:19.2             Brittany Ballard (Midland)                                                              Rockford/D1 State............................................. 6/ 1/2002

2:19.3             Alexandra Cassar (Ann Arbor Pioneer)11                                 Ann Arbor/D1 Regional................................... 5/17/2002

2:19.4             Rebecca Walter (Birmingham Groves)12                                  West Bloomfield/OAA Div 2........................... 5/21/2002

2:19.4             Rachel Ward (Brighton)11                                                             Ypsilanti/Meet of Champions........................ 5/27/2002

2:19.6             Sarah Schmitt (New Boston Huron)11                                        Grosse Ile/News-Herald................................. 5/11/2002

2:20.00          Rachel Wittum (Williamston)7                                                      Dayton/USATF Regional JO.......................... 7/14/2002

2:20.18          Michelle Phillips (Livonia Churchill)                                            Rockford/D1 State............................................. 6/ 1/2002

2:20.26          Amanda Lyon (Mesick)12                                                             Grand Rapids/D4 State.................................... 6/ 1/2002

2:20.2             Melissa Dunn (Macomb Dakota)                                                 Rockford/D1 State............................................. 6/ 1/2002

2:20.2             Amber Smith (Ishpeming Westwood)                                         Kingsford/UP D2 State..................................... 6/ 1/2002

2:20.3             Connie Mallinson (Milford)12                                                       Milford/dual........................................................ 5/ 7/2002

2:20.3             Andrea Moreland (Rochester Adams)12                                    Clarkston/OAA Div 1........................................ 5/21/2002

2:20.40          Lauren Fairbanks (Rogers City)11                                               Grand Rapids/D4 State.................................... 6/ 1/2002

2:20.5             Jackie Gaydos (Allen Park)11                                                      Grosse Ile/News-Herald................................. 5/11/2002

2:20.63          Monica Dunn (Macomb Dakota)                                                  Rockford/D1 State............................................. 6/ 1/2002

2:20.7             Kelly Sampson (Detroit Renaissance)9                                      Detroit/PSL........................................................ 5/23/2002

2:20.87          Christine Ingraham (Hanover-Horton)12                                   Comstock Park/D3 State.................................. 6/ 1/2002

2:20.8             Kristi Boerman (Rockford)10                                                        D1 Regional...................................................... 5/18/2002

2:20.9             Nicole Bush (Kelloggsville)10                                                      Comstock Park/D3 Regional......................... 5/17/2002

 

1500-METERS

4:40.55          Rachel Wittum (Williamston)7                                                      Dayton/USATF Regional JO.......................... 7/14/2002

4:40.82          Kelly Robinson (Holt)10                                                                 Knoxville/AAU Junior Oly (h) .......................... 8/ 8/2002

4:56.0             Shaniece Pinkston (Detroit JH)5                                                  Canton/USATF State JO................................. 6/29/2002

 

1600-METERS

4:55.15          Nikki Bohnsack (Rockford)10                                                       Dayton/Roosevelt Memorial............................ 5/ 3/2002

4:57.0             Katie Erdman (Cadillac)12                                                            Cadillac/News Inv............................................ 5/27/2002

4:57.39                         Erdman                                                                               Springfield/Midwest Meet............................... 6/15/2002

4:57.81                         Erdman                                                                               Grand Rapids/D2 State.................................... 6/ 1/2002

5:00.0                           Bohnsack                                                                            Greenville/D1 Regional.................................. 5/18/2002

5:00.26          Krishawna Parker (Detroit Crockett)12                                       Comstock Park/D3 State.................................. 6/ 1/2002

5:01.40                         Parker                                                                                  Springfield/Midwest Meet............................... 6/15/2002

5:01.87          Rebecca Walter (Birmingham Groves)12                                  Springfield/Midwest Meet............................... 6/15/2002

5:02.63                         Bohnsack                                                                            Rockford/D1 State............................................. 6/ 1/2002

5:02.7             Kelly Robinson (Holt)10                                                                 Greenville/D1 Regional.................................. 5/18/2002

--

5:04.1             Amber Smith (Ishpeming Westwood)                                         Kingsford/UP D2 State..................................... 6/ 1/2002

5:04.50          Rachel Ward (Brighton)11                                                             Rockford/D1 State............................................. 6/ 1/2002

5:04.6             Rachel Wittum (Williamston JH)7                                                Williamston/dual................................................ 5/ 1/2002

5:05.8             Nicole Bush (Kelloggsville)10                                                      Grand Rapids/John Bos.................................. 5/23/2002

5:08.07          Teresa Bongiovanni (Romeo)12                                                  Rockford/D1 State............................................. 6/ 1/2002

5:08.28          Andrea Moreland (Rochester Adams)12                                    Rockford/D1 State............................................. 6/ 1/2002

5:08.49          Kristy Canty (Dearborn Edsel Ford)12                                        Rockford/D1 State............................................. 6/ 1/2002

5:08.4             Ashley Patten (Lake Orion)12                                                       Clarkston/OAA Div 1........................................ 5/21/2002

5:09.2             Liz Mengyan (Clarkston)9                                                             Clarkston/OAA Div 1........................................ 5/21/2002

5:09.94          Lauren Fairbanks (Rogers City)11                                               Grand Rapids/D4 State.................................... 6/ 1/2002

5:10.10          Laura Rolf (Rochester Hills Lutheran Northwest)9                   Grand Rapids/D4 State.................................... 6/ 1/2002

5:10.5             Katie Danyko (Sterling Heights Stevenson)12                          Warren/D1 Regional........................................ 5/17/2002

5:10.7             Heidi Johnson (Ludington)12                                                       Muskegon/West Michigan Inv........................ 5/23/2002

5:11.26          Kelly Sampson (Detroit Renaissance)9                                      Grand Rapids/D2 State.................................... 6/ 1/2002

5:12.07          Elizabeth Webster (Dearborn Divine Child)12                          Grand Rapids/D2 State.................................... 6/ 1/2002

5:13.33          Susie Rivard (Brighton)10                                                             Rockford/D1 State............................................. 6/ 1/2002

5:13.44          Becky Tirell (Charlotte)                                                                   Grand Rapids/D2 State.................................... 6/ 1/2002

5:13.6             Jentry Soule (Grand Haven)12                                                     Muskegon/West Michigan Inv........................ 5/23/2002

5:13.9             Lindsay Stebbins (Rockford)10                                                    Holland/dual..................................................... 4/23/2002

5:14.11          Holly Pifer (Buckley)11                                                                  Grand Rapids/D4 State.................................... 6/ 1/2002

5:14.6             Jenny Nilsson (Williamston)                                                         Lansing/Honor Roll Meet................................ 5/29/2002

5:14.8             Alise Nilsson (Williamston)                                                           Lansing/Honor Roll Meet................................ 5/29/2002

5:15.15          Myra Markey (Freeland)12                                                            Comstock Park/D3 State.................................. 6/ 1/2002

5:15.1             Watson (Allendale)                                                                         Grand Rapids/John Bos.................................. 5/23/2002

5:15.4             Lesley Jurasek (Albion)12                                                             Jackson/Selby Classic.................................... 5/27/2002

5:15.7             Andrea Galer (Flushing)12                                                            Big 9................................................................... 5/23/2002

5:15.8             Shannon Stanley (Rochester Adams)11                                    Holly/D1 Regional............................................ 5/17/2002

5:15.9             Laura Nelson (Rockford)12                                                           Holland/dual..................................................... 4/23/2002

5:16.4             Michelle Phillips (Livonia Churchill)                                            Livonia/Stevenson Inv...................................... 5/ 4/2002

5:16.53          Christine Metry (Farmington Hills Harrison)                              Grand Rapids/D2 State.................................... 6/ 1/2002

5:17.20          Sharon Blanch (Grand Rapids Ottawa Hills)                              Grand Rapids/D2 State.................................... 6/ 1/2002

5:17.31          Sabrina Mitchell (Onekama)12                                                    Grand Rapids/D4 State.................................... 6/ 1/2002

5:17.34          Caitlin Kelly (Kinde-North Huron)11                                            Grand Rapids/D4 State.................................... 6/ 1/2002

5:17.44          Michelle Diverio (Battle Creek Lakeview)                                  Grand Rapids/D2 State.................................... 6/ 1/2002

5:17.5             Kelsey Bristol (Grandville)                                                             Holland/OK Red............................................... 5/14/2002

5:17.7             Kelsey Toedebusch (Rockford)11                                               Grand Rapids/Invitational............................... 4/13/2002

5:17.7             Liz Lamb (East Kentwood)12                                                       Holland/OK Red............................................... 5/14/2002

5:17.9             Mo Kuhta (Rochester Adams)10                                                  Holly/D1 Regional............................................ 5/17/2002

5:17.9             Kiel Porter (Milan)10                                                                       Milan/Huron League....................................... 5/21/2002

5:18.11          Katie Forsyth (Bath)11                                                                    Grand Rapids/D4 State.................................... 6/ 1/2002

5:18.21          Cassidy Edwards (Maple City Glen Lake)9                               Grand Rapids/D4 State.................................... 6/ 1/2002

5:18.24          Erika Jach (Onekama)9                                                                 Grand Rapids/D4 State.................................... 6/ 1/2002

5:19.09          Anne Oltman (Clarkston)9                                                             Raleigh/adidas Outdoor.................................. 6/15/2002

5:19.63          Gillian Nordquist (Clarkston)9                                                      Raleigh/adidas Outdoor.................................. 6/15/2002

5:19.6             Amy Zacharski (Anchor Bay)12                                                    Warren/D1 Regional........................................ 5/17/2002

5:19.9             Hanna Aqauas (Utica)11                                                               Warren/D1 Regional........................................ 5/17/2002

 

3000-METERS

9:57.84          Nikki Bohnsack (Rockford)10                                                       Raleigh/adidas Outdoor [2M]......................... 6/14/2002

10:09.91        Kelly Robinson (Holt)10                                                                 Knoxville/AAU Junior Olympics.................... 8/10/2002

10:46.00        Kelly Sampson (Detroit Renaissance)9                                      Omaha/USATF Junior Olympics................... 7/25/2002

10:49.99                      Sampson                                                                            Dayton/USATF Regional JO.......................... 7/14/2002

 

3200-METERS

10:36.09+      Nikki Bohnsack (Rockford)10                                                       Raleigh/adidas Outdoor [10:39.80]............... 6/14/2002

10:44.2                         Bohnsack                                                                            Rockford/dual................................................... 4/30/2002

11:03.8          Katie Danyko (Sterling Heights Stevenson)12                          Springfield/Midwest Meet............................... 6/15/2002

11:06.9          Rebecca Walter (Birmingham Groves)12                                  Lake Orion/Oakland County.......................... 5/24/2002

11:08.3          Nicole Bush (Kelloggsville)10                                                      Wyoming/Champ of Champs....................... 5/21/2002

11:10.07                      Bush                                                                                    Comstock Park/D3 State.................................. 6/ 1/2002

11:10.5          Lesley Jurasek (Albion)12                                                             Springfield/Midwest Meet............................... 6/15/2002

11:11.06                      Bohnsack                                                                            Rockford/D1 State............................................. 6/ 1/2002

--

11:12.9          Katie Kelly (Kinde North Huron)11                                              Peck/Inv............................................................. 4/26/2002

11:13.9          Rachel Wittum (Williamston JH)7                                                Williamston/JH ICL.......................................... 5/15/2002

11:14.4          Amber Smith (Ishpeming Westwood)10                                    UPD1 Regional................................................ 5/16/2002

11:19.24        Liz Hoefing (Rochester)10                                                            Rockford/D1 State............................................. 6/ 1/2002

11:20.5          Kelly Robinson (Holt)10                                                                 Greenville/D1 Regional.................................. 5/18/2002

11:21.8          Shannon Stanley (Rochester Adams)11                                    Clarkston/OAA Div 1........................................ 5/21/2002

11:23.7          Laura Nelson (Rockford)12                                                           Rockford/D1 State............................................. 6/ 1/2002

11:24.9          Nicole Blake (Sterling Heights Stevenson)11                           Warren/D1 Regional........................................ 5/17/2002

11:25.0          Suzanne Barrows (North Farmington)11                                   Rockford/D1 State............................................. 6/ 1/2002

11:25.6          Melissa Moncion (Romeo)12                                                        Rockford/D1 State............................................. 6/ 1/2002

11:25.9          Katie Erdman (Cadillac)12                                                            Traverse City/dual............................................ 4/30/2002

11:26.4          Jentry Soule (Grand Haven)12                                                     Greenville/D1 Regional.................................. 5/18/2002

11:27.2          Becky Tirrell (Charlotte)                                                                 Lansing/Honor Roll Meet................................ 5/29/2002

11:28.00        Myra Markey (Freeland)12                                                            Comstock Park/D3 State.................................. 6/ 1/2002

11:29.8          Rachel Bumann (Brighton)11                                                       Novi/KVC........................................................... 5/21/2002

11:29.9          Danielle Chase (Saline)12                                                            Ann Arbor/D1 Regional................................... 5/17/2002

11:30.8          Anne Oltman (Clarkston)9                                                             Clarkston/OAA Div 1........................................ 5/21/2002

11:31.05        Krishawna Parker (Detroit Crockett)12                                       Comstock Park/D3 State.................................. 6/ 1/2002

11:34.3          Heather Moehle (Northville)11                                                     Milford/D1 Regional........................................ 5/17/2002

11:35.0          Andrea Moreland (Rochester Adams)12                                    Pontiac/dual...................................................... 4/30/2002

11:35.43        Jill LeBlanc (Richland Gull Lake)                                                 Grand Rapids/D2 State.................................... 6/ 1/2002

11:36.42        Kris Alcenius (Hanover-Horton)12                                               Comstock Park/D3 State.................................. 6/ 1/2002

11:37.0          Carrie Davis (Eaton Rapids)                                                         Lansing/Honor Roll Meet................................ 5/29/2002

11:37.2          Liz Lamb (East Kentwood)12                                                       Grand Rapids/D1 Regional............................ 5/17/2002

11:37.4          Cassidy Edwards (Maple City Glen Lake)9                               Bellaire/D4 Regional....................................... 5/18/2002

11:37.5          Katie Nicholson (Temperance Bedford)9                                  D1 Regional...................................................... 5/18/2002

11:37.9          Bontje Zangerling (Belleville-GERMANY)12                              Ann Arbor/D1 Regional................................... 5/17/2002

11:38.0          Jennifer Leichtman (Ann Arbor Greenhills)12                          Ypsilanti/Kiwanis Inv......................................... 5/ 3/2002

11:38.0          Elizabeth Webster (Dearborn Divine Child)12                          D2 Regional...................................................... 5/18/2002

11:38.7          Melissa Quisenberry (Middleville)12                                           Grand Rapids/John Bos.................................. 5/23/2002

11:38.8          Shannon Stanglewicz (St Louis)                                                  Alma/Scottie Classic....................................... 5/11/2002

11:38.8          Carla Delvecchio (Clarkston)12                                                   Holly/D1 Regional............................................ 5/17/2002

11:39.0          Laura Malnor (East Grand Rapids)9                                            Grand Rapids/dual........................................... 4/29/2002

11:39.0          Mollie Harms (Sterling Heights Stevenson)11                          Warren/D1 Regional........................................ 5/17/2002

11:39.6          Gillian Nordquist (Clarkston)9                                                      Holly/D1 Regional............................................ 5/17/2002

11:39.89        Rachel White (Hillsdale)11                                                            Comstock Park/D3 State.................................. 6/ 1/2002

11:39.8          Lisa Canty (Milford)10                                                                    Milford/D1 Regional........................................ 5/17/2002

11:39.9          Kelly Byrne (Rochester Adams)11                                               Holly/D1 Regional............................................ 5/17/2002

11:39.9          Kristy Canty (Dearborn Edsel Ford)12                                        D1 Regional...................................................... 5/18/2002

11:40.3          Sarah Westrick (Livonia Churchill)                                              Ann Arbor/River Rat Inv................................... 5/11/2002

11:40.5          Carrie Hadler (Ann Arbor Pioneer)12                                         Ann Arbor/D1 Regional................................... 5/17/2002

11:40.85        Laura Rolf (Rochester Hills Lutheran Northwest)9                   Grand Rapids/D4 State.................................... 6/ 1/2002

11:41.0          Laura Fisher (Grosse Pointe North)11                                        D1 Regional...................................................... 5/18/2002

11:42.0          Amanda Voydanoff (Sterling Heights Stevenson)10               Warren/D1 Regional........................................ 5/17/2002

11:42.2          Becca Bauman (Grand Rapids Catholic)9                                 Grand Rapids/D2 Regional............................ 5/17/2002

11:42.9          Amy Baker (Ann Arbor Huron)12                                                 Ann Arbor/River Rat Inv................................... 5/11/2002

11:43.0          Cassidy Edwards (Glen Lake)                                                      Traverse City/quad............................................ 4/ 9/2002

11:43.0          Kallie Williams (Dexter)                                                                 Ypsilanti/Kiwanis Inv......................................... 5/ 3/2002

11:43.9          Alissa Hall (Monroe St Mary)11                                                    D3 Regional...................................................... 5/18/2002

11:44.1          Ashley Wharton (Lake Orion)11                                                   Holly/D1 Regional............................................ 5/17/2002

11:44.57        Amber Myers (Jackson Northwest)                                              Grand Rapids/D2 State.................................... 6/ 1/2002

 (11:44.9)

 

5000-METERS

17:32.18        Katie Danyko (Sterling Heights Stevenson)12                          Palo Alto/USA Junior Champs...................... 6/21/2002

 

100-METER HURDLES

13.69              Candice Davis (Ann Arbor Pioneer)11                                       Rockford/D1 State (-)........................................ 6/ 1/2002

13.87                            Davis                                                                                   Palo Alto/USA Junior Champs (h) (-2.7)..... 6/21/2002

13.88                            Davis                                                                                   Rockford/D1 State (s) (-).................................. 6/ 1/2002

13.89                            Davis                                                                                   Rockford/D1 State (h) (-).................................. 6/ 1/2002

14.05                            Davis                                                                                   Dayton/USATF Regional JO (h) (1.6)........... 7/14/2002

14.17                            Davis                                                                                   Dayton/USATF Regional JO (1.1)................. 7/14/2002

14.37              Andrea Mosher (Ann Arbor Pioneer)12                                      Rockford/D1 State (-)........................................ 6/ 1/2002

14.39              Megan Strachota (Chesaning)9                                                   Grand Rapids/D2 State.................................... 6/ 1/2002

14.44              Kiersten Isgrigg (South Lyon)10                                                   Rockford/D1 State (-)........................................ 6/ 1/2002

14.61              Ariss Seals (Detroit Cass Tech)11                                               Rockford/D1 State (-)........................................ 6/ 1/2002

14.70              Tiffany Ofili (Ypsilanti)9                                                                  Grand Rapids/D2 State.................................... 6/ 1/2002

14.70                            Mosher                                                                                Springfield/Midwest Meet (0.4)..................... 6/15/2002

14.71              Jennifer Frierson (Ypsilanti)12                                                     Grand Rapids/D2 State.................................... 6/ 1/2002

--

14.74              Stepanie Allers (Coopersville)11                                                 Grand Rapids/D2 State.................................... 6/ 1/2002

14.92              Nicole Standback (Battle Creek Central)11                               Rockford/D1 State (-)........................................ 6/ 1/2002

14.97              Jennifer O’Sheshky (Dearborn Divine Child)11                       Grand Rapids/D2 State.................................... 6/ 1/2002

15.00              Leighann Dowell (Millington)10                                                   Comstock Park/D3 State.................................. 6/ 1/2002

15.03              Whitney Johnson (Farmington Hills Mercy)                               Rockford/D1 State (-)........................................ 6/ 1/2002

15.10              Tenisha Griggs (Southfield)10                                                     Rockford/D1 State (s) (-).................................. 6/ 1/2002

15.14              Natalie Kent (Lowell)                                                                      Grand Rapids/D2 State.................................... 6/ 1/2002

15.15              Kate Maxwell (White Lake Lakeland)11                                     Auburn/Bay City Western Inv.......................... 5/ 4/2002

15.15              Meghan Moore (Alma)                                                                   Grand Rapids/D2 State.................................... 6/ 1/2002

15.18              Katie Pickette (Hopkins)11                                                            Comstock Park/D3 State.................................. 6/ 1/2002

15.32              Beth Vinckier (Yale)12                                                                    Comstock Park/D3 State.................................. 6/ 1/2002

15.32              Ashley Patten (Lake Orion)12                                                       Rockford/D1 State (h) (-).................................. 6/ 1/2002

15.37              Lisa Winkle (Grand Rapids South Christian)                             Grand Rapids/D2 State.................................... 6/ 1/2002

15.38              Cora Hawkins (Detroit Mackenzie)                                              Dayton/Roosevelt Memorial............................ 5/ 3/2002

15.44              Amber Boyic (Mason)                                                                     Auburn/Bay City Western Inv.......................... 5/ 4/2002

15.44              Rachel Duthler (Grandville Calvin Christian)11                        Comstock Park/D3 State.................................. 6/ 1/2002

15.52              Angela Smith (Lake Orion)                                                            Clarkston/Inv..................................................... 5/11/2002

15.52              Courtney Kersten (Yale)11                                                            Comstock Park/D3 State.................................. 6/ 1/2002

15.56              Leighann Powell (Millington)                                                        Saginaw/SVSU Inv.......................................... 4/19/2002

15.61              Katie Thomas (White Lake Lakeland)                                         Auburn/Bay City Western Inv.......................... 5/ 4/2002

15.75              Sarah Ingersoll (Marcellus)12                                                      Grand Rapids/D4 State.................................... 6/ 1/2002

15.75              Yvonne Rush (Southfield Lathrup)                                               Rockford/D1 State (s)....................................... 6/ 1/2002

15.76              Dana Westover (Maple City Glen Lake)11                                 Grand Rapids/D4 State.................................... 6/ 1/2002

15.78              Pamela Hoyt (Parchment)12                                                        Comstock Park/D3 State.................................. 6/ 1/2002

15.79              Lydia Rioux (Kingsley)12                                                               Comstock Park/D3 State.................................. 6/ 1/2002

15.86              Sara Wittingen (East Grand Rapids)                                            Grand Rapids/OK White.................................. 5/10/2002

15.87              Jade Cooley (Allen Park)11                                                          Grosse Ile/News-Herald................................. 5/11/2002

15.96              Angela Smith (Lake Orion)                                                            Saginaw/SVSU Inv.......................................... 4/19/2002

15.98              Melissa Kuess (Rochester Adams)                                              Rockford/D1 State (s)....................................... 6/ 1/2002

16.01              Heather Whiteley (Grosse Pointe South)                                    Rockford/D1 State (s)....................................... 6/ 1/2002

16.10              Staci Prange (Ubly)12                                                                    Grand Rapids/D4 State.................................... 6/ 1/2002

16.14              Lisa Fair (Troy Athens)                                                                   Rockford/D1 State (h)....................................... 6/ 1/2002

16.18              Colleen Bosman (Livonia Stevenson)                                        Rockford/D1 State (h)....................................... 6/ 1/2002

16.20              Tanya Durien (Gobles)10                                                              Grand Rapids/D4 State.................................... 6/ 1/2002

16.21              Sarah Dobbrastine (Ovid-Elsie)11                                               Comstock Park/D3 State.................................. 6/ 1/2002

16.25              Lindsay Lohner (East Grand Rapids)                                          Grand Rapids/OK White.................................. 5/10/2002

16.29              Lacrecia Nix (Detroit ?)                                                                  Knoxville/AAU Junior Olympics (hept).......... 8/ 3/2002

16.30              Brittany Ionita (Midland Dow)                                                        Auburn/Bay City Western Inv.......................... 5/ 4/2002

16.30              Lizzie Engle (Colon)11                                                                  Grand Rapids/D4 State.................................... 6/ 1/2002

Wind-aided:

13.51              Candice Davis (Ann Arbor Pioneer)11                                       Palo Alto/USA Junior Ch (2.3)....................... 6/22/2002

13.76                            Davis                                                                                   Canton/USATF State JO................................. 6/29/2002

14.34              Andrea Mosher (Ann Arbor Pioneer)12                                      Canton/USATF State JO................................. 6/29/2002

15.84              Jocelyn Dunlap (unat)                                                                    Canton/USATF State JO................................. 6/29/2002

Hand-timed:

13.6                Candice Davis (Ann Arbor Pioneer)11                                       Saline/dual........................................................ 4/23/2002

13.6                              Davis                                                                                   Ann Arbor/SEC Red......................................... 5/22/2002

13.7                              Davis                                                                                   Ypsilanti/Meet of Champions........................ 5/27/2002

13.8                              Davis                                                                                   Ann Arbor/Last Chance.................................. 5/11/2002

13.9                              Davis                                                                                   Ann Arbor/D1 Regional................................... 5/17/2002

14.0                              Davis                                                                                   Kalamazoo/Lady Knight Inv........................... 4/27/2002

14.1                              Davis                                                                                   Ann Arbor/dual................................................. 4/30/2002

14.3                Kiersten Isgrigg (South Lyon)10                                                   Tecumseh Relays............................................. 5/ 4/2002

14.4                Stephanie Allers (Coopersville)11                                               Sparta/D2 Regional......................................... 5/18/2002

14.5                              Davis                                                                                   Adrian/Tory Clark.............................................. 5/ 4/2002

14.5                              Isgrigg                                                                                 South Lyon/dual................................................ 5/ 7/2002

14.5                Ashley Patten (Lake Orion)12                                                       Holly/D1 Regional............................................ 5/17/2002

14.5                Megan Strachota (Chesaning)9                                                   Elsie/Mid-Michigan B...................................... 5/21/2002

14.5                              Isgrigg                                                                                 Lake Orion/Oakland County.......................... 5/24/2002

14.5                Ariss Seals (Detroit Cass Tech)11                                               Detroit/PSL........................................................ 5/23/2002

--

14.6                Andrea Mosher (Ann Arbor Pioneer)12                                      Ann Arbor/Last Chance.................................. 5/11/2002

14.7                Melissa Kuess (Rochester Adams)12                                         Holly/D1 Regional............................................ 5/17/2002

14.8                Angela Smith (Lake Orion)12                                                       Holly/D1 Regional............................................ 5/17/2002

14.8                Nicole Standback (Battle Creek Central)11                               Grand Rapids/D1 Regional............................ 5/17/2002

14.9                Tiffany Ofili (Ypsilanti)9                                                                  Dearborn/dual.................................................... 5/ 7/2002

14.9                Kate Maxwell (White Lake Lakeland)11                                     Hartland/dual..................................................... 5/ 7/2002

14.9                Lisa Winkle (Grand Rapids South Christian)11                         Grand Rapids/OK Gold................................... 5/14/2002

15.0                Jennifer Frierson (Ypsilanti)12                                                     Ypsilanti/Kiwanis Inv......................................... 5/ 3/2002

15.0                Cora Hawkins (Detroit Mackenzie)11                                         Warren/D1 Regional........................................ 5/17/2002

15.0                Whitney Johnson (Farmington Hills Mercy)11                          West Bloomfield/D1 Regional....................... 5/18/2002

15.0                Jennifer O’Shesky (Dearborn Divine Child)11                          D2 Regional...................................................... 5/18/2002

15.0                Whitney Johnson (Detroit Mercy)11                                            Catholic League............................................... 5/21/2002

15.0                Crystal Higginbottom (Detroit Cass Tech)                                  Detroit/PSL........................................................ 5/23/2002

15.1                Yvonne Rush (Southfield Lathrup)                                               Oak Park/dual................................................... 4/16/2002

15.2                Tenisha Griggs (Southfield)10                                                     Southfield/dual................................................. 4/16/2002

15.2                Amber Boyic (Mason)11                                                                Harper Creek/D2 Regional............................ 5/18/2002

15.2                Sheena West (Plainwell)11                                                           D2 Regional...................................................... 5/18/2002

15.2                Katie Pickette (Hopkins)11                                                            D3 Regional...................................................... 5/18/2002

15.2                Tashonda Ferguson (Whitehall)                                                   Muskegon/West Michigan Inv........................ 5/23/2002

15.3                Katie Thomas (White Lake Lakeland)10                                    Milford/D1 Regional........................................ 5/17/2002

15.3                Leaighann Dowell (Millington)10                                                 Bad Axe/D3 Regional...................................... 5/18/2002

15.3                Colleen Bosman (Livonia Stevenson)12                                   D1 Regional...................................................... 5/18/2002

15.3                Meghan Moore (Alma)11                                                              D2 Regional...................................................... 5/18/2002

15.3                Natalie Kent (Lowell)11                                                                 D2 Regional...................................................... 5/18/2002

15.3                Jocelyn Dunlap (Detroit King)                                                       Detroit/PSL........................................................ 5/23/2002

 

300-METER HURDLES

43.19              Andrea Mosher (Ann Arbor Pioneer)12                                      Rockford/D1 State............................................. 6/ 1/2002

43.59                            Mosher                                                                                Springfield/Midwest Meet............................... 6/15/2002

44.04              Tiffany Ofili (Ypsilanti)9                                                                  Grand Rapids/D2 State.................................... 6/ 1/2002

44.48              Kiersten Isgrigg (South Lyon)10                                                   Rockford/D1 State............................................. 6/ 1/2002

45.09              Ashley Patten (Lake Orion)12                                                       Clarkston/Inv..................................................... 5/11/2002

45.38              Courtney Kersten (Yale)11                                                            Comstock Park/D3 State.................................. 6/ 1/2002

45.40              Kate Maxwell (White Lake Lakeland)11                                     Rockford/D1 State............................................. 6/ 1/2002

45.80              Rachel Breton (Parma Western)                                                  Grand Rapids/D2 State.................................... 6/ 1/2002

45.84              Katie Pickette (Hopkins)11                                                            Comstock Park/D3 State.................................. 6/ 1/2002

46.08              Abbie Soodsma (Hudsonville Unity Christian)                          Grand Rapids/D2 State.................................... 6/ 1/2002

46.25              Candice Davis (Ann Arbor Pioneer)11                                       Rockford/D1 State............................................. 6/ 1/2002

46.33              Jennifer O’Sheshy (Dearborn Divine Child)                              Grand Rapids/D2 State.................................... 6/ 1/2002

46.41              Lindsay Lange (Manistee)10                                                        Comstock Park/D3 State.................................. 6/ 1/2002

46.44              Jen Hurst (Erie-Mason)12                                                             Comstock Park/D3 State.................................. 6/ 1/2002

46.73              April Wolfe (Cedar Springs)                                                          Grand Rapids/D2 State.................................... 6/ 1/2002

46.87              Krystal White (Lowell)                                                                     Grand Rapids/OK White.................................. 5/10/2002

46.87              Tanya Durien (Gobles)10                                                              Grand Rapids/D4 State.................................... 6/ 1/2002

46.97              Pamela Hoyt (Parchment)12                                                        Comstock Park/D3 State.................................. 6/ 1/2002

47.01              Whitney Johnson (Farmington Hills Mercy)11                          Rockford/D1 State............................................. 6/ 1/2002

47.07              Kala Anthony (Flint Southwestern)                                              Grand Rapids/D2 State.................................... 6/ 1/2002

47.08              Beth Vinckier (Yale)12                                                                    Comstock Park/D3 State.................................. 6/ 1/2002

47.09              Nicole Standback (Battle Creek Central)11                               Rockford/D1 State............................................. 6/ 1/2002

47.12              Sharonda Hurd (Lansing Sexton)                                                Rockford/D1 State............................................. 6/ 1/2002

47.14              Elly Johnson (Bellaire)12                                                              Grand Rapids/D4 State.................................... 6/ 1/2002

47.21              Sheena West (Plainwell)                                                               Grand Rapids/D2 State.................................... 6/ 1/2002

47.24              Amy Schmitz (Imlay City)10                                                          Comstock Park/D3 State.................................. 6/ 1/2002

47.26              Julie Brusie (North Branch)                                                           Grand Rapids/D2 State.................................... 6/ 1/2002

47.31              Osamuede Iyoha (Ann Arbor Pioneer)                                       Rockford/D1 State............................................. 6/ 1/2002

47.37              Lindsay Lohner (East Grand Rapids)                                          Grand Rapids/OK White.................................. 5/10/2002

47.40              Lydia Rioux (Kingsley)12                                                               Comstock Park/D3 State.................................. 6/ 1/2002

47.50              Jessica Pawlaczyk (Bay City Western)                                       Auburn/Bay City Western Inv.......................... 5/ 4/2002

47.52              Angela Smith (Lake Orion)                                                            Clarkston/Inv..................................................... 5/11/2002

47.88              Kathleen LaValley (Forest Hills Central)                                    Grand Rapids/OK White.................................. 5/10/2002

47.90              Pam Demerle (Traverse City St Francis)11                               Grand Rapids/D4 State.................................... 6/ 1/2002

47.96              Natalie Taft (Greenville)                                                                 Rockford/D1 State............................................. 6/ 1/2002

47.97              Kelly Morris (Centreville)11                                                           Grand Rapids/D4 State.................................... 6/ 1/2002

47.99              Jennifer Frierson (Ypsilanti)12                                                     Springfield/Midwest Meet............................... 6/15/2002

48.01              Sara Simon (Grand Ledge)                                                           Indianapolis/Midwest Prep Inv...................... 4/13/2002

48.05              Allison Pawlowski (Pinckney)12                                                  Rockford/D1 State............................................. 6/ 1/2002

48.16              Kate Smith (Rockford)                                                                    Ypsilanti/MITCA Team I.................................. 5/25/2002

48.24              Porsha Ellis (Southfield Christian)12                                          Grand Rapids/D4 State.................................... 6/ 1/2002

48.25              Meghan Moore (Alma)                                                                   Corunna/MITCA D2 Team............................. 5/25/2002

48.27              Elisa Ely (Springport)11                                                                 Grand Rapids/D4 State.................................... 6/ 1/2002

48.33              Emily Cushing (Clarkston)                                                            Clarkston/Inv..................................................... 5/11/2002

48.47              Alisa Randol (Portage Northern)                                                  Jackson/JDs Inv............................................... 4/26/2002

48.51              Beth Randall (Clarkston)                                                                Clarkston/Inv..................................................... 5/11/2002

48.56              Monica Bozenski (Southgate Richard)                                        Saginaw/SVSU Inv.......................................... 4/19/2002

48.76              Taryn Hudson (East Kentwood)                                                   Rockford/D1 State............................................. 6/ 1/2002

48.87              Jessyca Neff (Fairview)12                                                             Grand Rapids/D4 State.................................... 6/ 1/2002

48.93              Jade Cooley (Allen Park)11                                                          Grosse Ile/News-Herald................................. 5/11/2002

48.97              Leighann Powell (Millington)                                                        Saginaw/SVSU Inv.......................................... 4/19/2002

48.97              Yvonne Rush (Southfield Lathrup)                                               Rockford/D1 State............................................. 6/ 1/2002

Hand-timed:

43.5                Andrea Mosher (Ann Arbor Pioneer)12                                      Ypsilanti/Meet of Champions........................ 5/27/2002

43.9                Ashley Patten (Lake Orion)12                                                       Lake Orion/Oakland County.......................... 5/24/2002

44.0                Candice Davis (Ann Arbor Pioneer)11                                       Ann Arbor/Last Chance.................................. 5/11/2002

44.1                Tiffany Ofili (Ypsilanti)9                                                                  Dearborn/dual.................................................... 5/ 7/2002

44.4                              Davis                                                                                   Ann Arbor/SEC Red......................................... 5/22/2002

44.5                              Mosher                                                                               Ann Arbor/Last Chance.................................. 5/11/2002

44.6                              Davis                                                                                   Ann Arbor/D1 Regional................................... 5/17/2002

44.7                              Ofili                                                                                      Ypsilanti/Meet of Champions........................ 5/27/2002

44.8                              Mosher                                                                                Ann Arbor/SEC Red......................................... 5/22/2002

45.0                              Davis                                                                                   Ann Arbor/dual................................................. 4/30/2002

45.0                Sharonda Hurd (Lansing Sexton)11                                           Lansing/Honor Roll Meet................................ 5/29/2002

--

45.1                Keirsten Isgrigg (South Lyon)10                                                   Milford/D1 Regional........................................ 5/17/2002

45.4                Whitney Johnson (Farmington Hills Mercy)11                          Catholic League............................................... 5/21/2002

45.5                Katie Pickette (Hopkins)11                                                            Grand Rapids/John Bos.................................. 5/23/2002

45.7                Kate Maxwell (White Lake Lakeland)11                                     Milford/D1 Regional........................................ 5/17/2002

45.7                Courtney Kersten (Yale)11                                                            D3 Regional...................................................... 5/18/2002

45.8                Jennifer O’Shesky (Dearborn Divine Child)11                          Catholic League............................................... 5/21/2002

46.0                Cora Hawkins (Detroit Mackenzie)11                                         Detroit/PSL........................................................ 5/23/2002

46.2                Nicole Standback (Battle Creek Central)11                               Portage/SMAC.................................................. 5/21/2002

46.3                Pamela Hoyt (Parchment)12                                                        Portage/GK Meet.............................................. 5/27/2002

46.4                Beth Vinckier (Yale)11                                                                    D3 Regional...................................................... 5/18/2002

46.4                Abby Soodsma (Hudsonville Unity Christian)                           Grand Rapids/John Bos.................................. 5/23/2002

46.4                Meghan Moore (Alma)                                                                   Lansing/Honor Roll Meet................................ 5/29/2002

46.5                Osamuede Iyoha (Ann Arbor Pioneer)10                                   Ann Arbor/D1 Regional................................... 5/17/2002

46.5                Rachel Breton (Parma Western)11                                              Harper Creek/D2 Regional............................ 5/18/2002

46.5                Leighann Dowell (Millington)10                                                   D3 Regional...................................................... 5/18/2002

46.5                Ashanti Williams (Detroit King)                                                     Detroit/PSL........................................................ 5/23/2002

46.6                Sheena West (Plainwell)11                                                           Three Rivers/Wolverine.................................. 5/22/2002

46.6                Linda Rioux (Kingsley)12                                                              Traverse City/Honor Roll Meet...................... 5/28/2002

46.7                April Wolfe (Cedar Springs)11                                                     Sparta/D2 Regional......................................... 5/18/2002

46.7                Megan Strachota (Chesaning)9                                                   Saginaw/D2 Regional..................................... 5/17/2002

46.8                Maggie Dwyer (Grand Haven)                                                      Muskegon/West Michigan Inv........................ 5/23/2002

46.8                Sara Simon (Grand Ledge)                                                           Lansing/Honor Roll Meet................................ 5/29/2002

46.9                Krystal White (Lowell)11                                                                Grand Rapids/OK White.................................. 5/10/2002

46.9                Julie Brusie (North Branch)12                                                      D2 Regional...................................................... 5/18/2002

46.9                Taft (Greenville)                                                                               Grand Rapids/John Bos.................................. 5/23/2002

46.9                Elly Johnson (Bellaire)12                                                              Traverse City/Honor Roll Meet...................... 5/28/2002

47.0                Kacey Duggan (Fowlerville)                                                          Lansing/Honor Roll Meet................................ 5/29/2002

 

400-METER HURDLES

1:01.11          Andrea Mosher (Ann Arbor Pioneer)12                                      Palo Alto/USA Junior Champs...................... 6/22/2002

1:02.68                         Mosher                                                                                Palo Alto/USA Junior Champs (h)................ 6/21/2002

1:03.04                         Mosher                                                                                Dayton/USATF Regional JO.......................... 7/14/2002

1:04.09                         Mosher                                                                                Canton/USATF State JO................................. 6/29/2002

1:07.05          Tiffany Ofili (Ypsilanti)9                                                                  Omaha/USATF Junior Olympics (h)............. 7/26/2002

1:07.48                         Ofili                                                                                      Dayton/USATF Regional JO.......................... 7/14/2002

1:10.32          Jenelle McCullom (unat)                                                               Canton/USATF State JO................................. 6/29/2002

1:10.43          Charlotte Gage (Grand Rapids TC)                                             Canton/USATF State JO................................. 6/29/2002

1:11.02          Rachel Lindman (unat)                                                                  Dayton/USATF Regional JO.......................... 7/14/2002

1:11.12          Shellay Robinson (unat)                                                                Canton/USATF State JO................................. 6/29/2002

Go to Part 2