Michtrack - The original Internet home for Michigan high school track & field


Check out my latest book--"The 100 Greatest Track & Field Battles of the 20th Century"

Not a pretty website. But it's free.  *  Sign up for the Michigan Track & Field email list! * Like us on facebook!



Michigan High School Girls Outdoor 2004 Lists

Featuring the best performers and performances from the Michigan outdoor season. This list shows performances from ALL meets.

 

100-METERS

11.91              Porsche Ries (Detroit Mumford)11                                              Ypsilanti/EMU Twilight.................................... 4/16/2004

12.07              Chanell Wright (Detroit Mumford)10                                           Ypsilanti/EMU Twilight.................................... 4/16/2004

12.10                            Ries                                                                                      Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

12.19              Zanita Clipper (Ypsilanti)12                                                           Caledonia/D2 State (s)..................................... 6/ 5/2004

12.25              Teneisha Griggs (Southfield Lathrup)12                                    Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

12.44              Angela Pierce (Mt Clemens Clintondale)12                              Delaware/Midwest Meet (-0.8)...................... 6/12/2004

12.45              Toin’ia White (Westland Glenn)12                                               Farmington/USATF JO State......................... 6/26/2004

12.53              Keyria Calloway (Detroit Crockett)                                               Comstock Park/D3 State.................................. 6/ 5/2004

12.57              Tiara Jordan (Flushing)12                                                             Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

12.60              Winter Taylor (Ann Arbor Pioneer)                                               Ypsilanti/EMU Twilight.................................... 4/16/2004

Wind-aided:

11.85              Teneisha Griggs (Southfield Lathrup)12                                    College Station/USA Junior Ch (2.9)........... 6/27/2004

Hand-timed:

11.8                Ashley Hines (Benton Harbor)10                                                 St Joseph/dual................................................... 5/ 4/2004

11.8                Tenisha Griggs (Southfield Lathrup)12                                      Flint/Mott Relays............................................... 5/15/2004

11.8                Porsche Ries (Detroit Mumford)11                                              Detroit/PSL Champs....................................... 5/27/2004

11.9                              Griggs                                                                                  Milford/Oakland County.................................. 5/28/2004

11.9                              Ries                                                                                      Warren/D1 Regional........................................ 5/21/2004

--
12.1                Toin’ia White (Westland Glenn)12                                               Adrian/Clark...................................................... 5/ 8/2004

12.1                Shayla Mahan (Detroit Mumford)9                                              Detroit/PSL Champs....................................... 5/27/2004

12.1                Niobra Peterson (Muskegon)                                                        Muskegon/D1 Regional.................................. 5/21/2004

12.2                Tiara Jordan (Flushing)12                                                             Bay City Inv......................................................... 5/ 7/2004

12.2                Stephanie Staubus (Grand Ledge)                                              Jackson/NW Last Chance.............................. 5/15/2004

12.2                Angela Pierce (Marysville)                                                            Marysville/D2 Regional................................... 5/21/2004

12.2                Chanelle Christie (Muskegon)                                                      Muskegon/D1 Regional.................................. 5/21/2004

12.3                Katie LaValley (Forest Hills Central)                                           Grand Rapids/dual........................................... 4/30/2004

12.3                Erin Humphrey (Ypsilanti Lincoln)                                               Ypsilanti/dual.................................................... 4/30/2004

12.3                Natilla Clark (Benton Harbor)12                                                   St Joseph/dual................................................... 5/ 4/2004

12.3                Allison Strause (Lansing Catholic)10                                          Haslett/dual....................................................... 4/27/2004

12.3                Krystal Wise (Farmington Harrison)                                            ?.................................................................................. /2004

12.3                Heather Browner (Detroit Murray-Wright)                                   Detroit/PSL Champs....................................... 5/27/2004

12.3                Kathy Carey (Livonia Ladywood)                                                 Grosse Ile/D2 Regional................................... 5/21/2004

12.3                Marcia Smith (Detroit Redford)                                                     Detroit/PSL Champs....................................... 5/27/2004

12.3                Alyse White (Livonia Churchill)12                                                Ann Arbor/River Rat......................................... 5/15/2004

12.3                Chanelle Wright (Detroit Mumford)                                             Warren/D1 Regional........................................ 5/21/2004

12.3                Jamie Kraker (Hamilton)                                                               Comstock Park/D2 Regional......................... 5/21/2004

12.3                Stephanie Staubus (Grand Ledge)                                              Grand Rapids/D1 Regional............................ 5/21/2004

 

200-METERS

24.47              Teneisha Griggs (Southfield Lathrup)12                                    Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

24.52                            Griggs                                                                                  Delaware/Midwest Meet (-0.9)...................... 6/12/2004

24.64              Jessica Jones (Detroit Mumford)11                                            Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

25.11                            Jones                                                                                   Rockford/D1 State (s)....................................... 6/ 5/2004

25.13              Porsche Ries (Detroit Mumford)11                                              Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

25.24              Tiara Jordan (Flushing)12                                                             Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

25.24              Jennifer Sabra (Taylor Kennedy)11                                            Des Moines/AAU Junior Olympics (s) (1.0).. 8/ 5/2004

25.36              Domonique Diaz (Ann Arbor Pioneer)12                                   Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

25.43              Chanel Wright (Detroit Mumford)10                                            Des Moines/AAU Junior Olympics (s) (0.7).. 8/ 7/2004

25.48              Erin Humphrey (Ypsilanti Lincoln)10                                          Rockford/D1 State (s)....................................... 6/ 5/2004

25.49              Melissa Phillips (Ann Arbor Pioneer)                                          Farmington Hills/USATF JO Region V......... 7/11/2004

25.55              Landria Buckley (Romulus)10                                                      Des Moines/AAU Junior Olympics (s) (0.5).. 8/ 7/2004

25.58              Chanelle Christie (Muskegon)11                                                 Rockford/D1 State (s)....................................... 6/ 5/2004

25.63              Erin Dillon (Reading)10                                                                 Grand Rapids/D4 State.................................... 6/ 5/2004

25.64              Alexandria Spruiel ()                                                                       Des Moines/AAU Junior Olympics (h) (-1.5) 8/ 5/2004

25.78              Toin’ia White (Westland Glenn)12                                               Farmington/USATF JO State......................... 6/26/2004

25.80              Zanita Clipper (Ypsilanti)12                                                           Caledonia/D2 State.......................................... 6/ 5/2004

25.89              Allison Strouse (Lansing Catholic Central)                                Comstock Park/D3 State.................................. 6/ 5/2004

25.89              Seonetta Belin (Detroit Benedictine)11                                      Grand Rapids/D4 State.................................... 6/ 5/2004

25.98              Brandi Branch (River Rouge)12                                                   Caledonia/D2 State.......................................... 6/ 5/2004

25.98              Tricia Kowalski (Riverview)11                                                       Caledonia/D2 State.......................................... 6/ 5/2004

Hand-timed:

23.8                Jessica Jones (Detroit Mumford)11                                            Detroit/PSL Champs....................................... 5/27/2004

24.6                              Jones                                                                                   Warren/D1 Regional........................................ 5/21/2004

24.6                Tenisha Griggs (Southfield Lathrup)12                                      Milford/Oakland County.................................. 5/28/2004

24.7                              Jones                                                                                   Flint/Mott Relays............................................... 5/15/2004

24.9                              Griggs                                                                                  Dayton/Mitchell Memorial................................ 5/ 1/2004

--

25.0                Porsche Ries (Detroit Mumford)                                                   Flint/Mott Relays............................................... 5/15/2004

25.4                Osamuede Iyoha (Ann Arbor Pioneer)                                       Adrian/dual........................................................ 5/11/2004

25.4                Bettie Wade (Farmington)                                                             ?.................................................................................. /2004

25.4                Chanell Wright (Detroit Mumford)                                                Flint/Mott Relays............................................... 5/15/2004

25.4                Paige Garner (Detroit Mumford)                                                  Detroit/PSL Champs....................................... 5/27/2004

25.5                Geena Gall (Grand Blanc)11                                                        Flushing/tri......................................................... 5/11/2004

25.5                Bonner (Saginaw)                                                                           Flint/Mott Relays............................................... 5/15/2004

25.5                Alyse White (Livonia Churchill)                                                    Canton/D1 Regional........................................ 5/21/2004

25.6                Erin Humphrey (Ypsilanti Lincoln)                                               Alma/Scotty Inv................................................. 5/15/2004

25.6                Green (Flint Northwestern)                                                            Flint/Mott Relays............................................... 5/15/2004

25.6                Heather Browner (Detroit Murray-Wright)                                   Detroit/PSL Champs....................................... 5/27/2004

25.6                Allison Strause (Lansing Catholic)10                                          Vermontville/D3 Regional.............................. 5/21/2004

25.6                Landria Buckley (Romulus)                                                           Ypsilanti/D1 Regional...................................... 5/21/2004

25.7                Winter Taylor (Ann Arbor Pioneer)                                               Adrian/dual........................................................ 5/11/2004

25.7                Jamie Kraker (Hamilton)                                                               Comstock Park/D2 Regional......................... 5/21/2004

25.7                Toinia White (Westland Glenn)                                                     Canton/D1 Regional........................................ 5/21/2004

25.7                Kiara Moore (Ann Arbor Pioneer)                                                Ypsilanti/D1 Regional...................................... 5/21/2004

25.8                Sarah Wittingen (East Grand Rapids)                                         Grand Rapids/dual............................................ 5/ 6/2004

25.8                Dominque Diaz (Ann Arbor Pioneer)                                          Ypsilanti/D1 Regional...................................... 5/21/2004

25.9                Sara Trumball (Pinckney)11                                                         Pinckney/dual.................................................... 5/ 6/2004

25.9                Trisha Kowalski (Riverview)                                                          Grosse Ile/D2 Regional................................... 5/21/2004

25.9                Alisha Cole (Cadillac)                                                                    Reed City/D2 Regional................................... 5/22/2004

 

400-METERS

54.75              Jessica Jones (Detroit Mumford)11                                            Des Moines/AAU Junior Olympics................. 8/ 7/2004

54.98                            Jones                                                                                   Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

55.87                            Jones                                                                                   Des Moines/AAU Junior Olympics (h)........... 8/ 5/2004

55.95              Jaime Watson (Allendale)11                                                        Comstock Park/D3 State.................................. 6/ 5/2004

56.47              Ernanda Daskeviciute (Pont. Notre Dame)10                           Des Moines/AAU Junior Olympics (h)......... 7/31/2004

56.84              Sarda’ Grace (Detroit Mumford)11                                              Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

57.02                            Jones                                                                                   Ypsilanti/EMU Twilight.................................... 4/16/2004

57.30              Lauren Fortson (Ann Arbor Pioneer)12                                      Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

57.37                            Daskeviciute                                                                      Caledonia/D2 State.......................................... 6/ 5/2004

57.52              Erin Humphrey (Ypsilanti Lincoln)10                                          Des Moines/AAU Junior Olympics (h)......... 7/31/2004

57.53              Sarah Wittingen (East Grand Rapids)12                                     Caledonia/D2 State.......................................... 6/ 5/2004

57.63              Erin Dillon (Reading)10                                                                 Grand Rapids/D4 State.................................... 6/ 5/2004

58.05              Bettie Wade (Farmington)11                                                         Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

58.12              Asheley Harkins (Saginaw Hill)12                                               Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

58.29              Amber Shelters (Hartland)11                                                        Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

58.33              Melissa Phillips (Ann Arbor Pioneer)                                          Farmington Hills/USATF JO Region V......... 7/11/2004

58.43              Tricia Kowalski (Riverview)11                                                       Caledonia/D2 State.......................................... 6/ 5/2004

58.52              Shatina Anderson (Monroe)12                                                     Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

58.53              Ashley Hernden (East Kentwood)10                                           Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

58.59              Micaela Mayer (Roseville)12                                                        Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

58.69              Maegan Hendershot (Marshall)10                                               Caledonia/D2 State.......................................... 6/ 5/2004

58.74              Landria Buckley (Romulus)10                                                      Ypsilanti/EMU Twilight.................................... 4/16/2004

58.80              Kiara Moore (Ann Arbor Pioneer)9                                              Ypsilanti/EMU Twilight.................................... 4/16/2004

58.89              Megan Starnes (Mt Pleasant)11                                                   Caledonia/D2 State.......................................... 6/ 5/2004

58.97              Katie Ciosek (Forest Hills Northern)11                                       Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

Hand-timed:

55.7                Jessica Jones (Detroit Mumford)11                                            Detroit/PSL Champs....................................... 5/27/2004

56.3                Jaime Watson (Allendale)11                                                        Grand Rapids/D3 Regional............................ 5/22/2004

56.3                Lauren Fortson (Ann Arbor Pioneer)12                                      Ypsilanti/D1 Regional...................................... 5/21/2004

56.7                Geena Gall (Grand Blanc)11                                                        Clio/tri................................................................. 4/20/2004

56.8                Sarah Wittingen (East Grand Rapids)12                                     Comstock Park/D2 Regional......................... 5/21/2004

57.0                              Jones                                                                                  Dayton/Mitchell Memorial................................ 5/ 1/2004

--

57.2                Ernanda Daskeviciute (Pont. Notre Dame)10                           Milford/Oakland County.................................. 5/28/2004

57.3                Kiara Moore (Ann Arbor Pioneer)9                                              Ypsilanti/D1 Regional...................................... 5/21/2004

57.5                Sharda Grace (Detroit Mumford)11                                             Detroit/PSL Champs....................................... 5/27/2004

57.9                Landria Buckley (Romulus)10                                                      Ypsilanti/D1 Regional...................................... 5/21/2004

58.0                Tracie Phillips (Detroit Cass Tech)                                              Detroit/PSL Champs....................................... 5/27/2004

58.0                Maegen Hendershot (Marshall)                                                   Lakewood/D2 Regional.................................. 5/22/2004

58.2                Erin Dillon (Reading)10                                                                 Hillsdale/D4 Regional..................................... 5/22/2004

58.2                Katie Ciosek (Forest Hills Northern)11                                       Grand Rapids/D1 Regional............................ 5/21/2004

58.4                Bettie Wade (Farmington)11                                                         ?.................................................................................. /2004

58.4                Erin Humphrey (Ypsilanti Lincoln)10                                          Ypsilanti/D1 Regional...................................... 5/21/2004

58.4                Micaela Mayer (Roseville)12                                                        Grosse Pointe/D1 Regional........................... 5/22/2004

58.4                Lauren Quaintance (Walled Lake Northern)9                           Milford/D1 Regional........................................ 5/21/2004

58.5                Becky Horn (Battle Creek Central)                                               Grand Rapids/D1 Regional............................ 5/21/2004

58.6                Shana Vinson (Detroit Mumford)                                                 Detroit/PSL Champs....................................... 5/27/2004

58.6                Stephanie Ostrenga (Escanaba)11                                             Kingsford/UP1 State......................................... 6/ 5/2004

58.7                Ashley Harkins (Saginaw Hill)                                                      Saginaw/D1 Regional..................................... 5/21/2004

58.7                Amber Shelters (Hartland)                                                            Milford/D1 Regional........................................ 5/21/2004

58.8                Shatina Anderson (Monroe)                                                          Ypsilanti/D1 Regional...................................... 5/21/2004

58.8                Jennifer DeFauw (Grosse Pointe North)11                                Grosse Pointe/D1 Regional........................... 5/22/2004

58.9                Amber Holcomb (Kent City)                                                          Kelloggsville/quad............................................ 5/ 6/2004

 

800-METERS

2:08.59          Geena Gall (Grand Blanc)11                                                        Raleigh/adidas Outdoor.................................. 6/19/2004

2:09.6                           Gall                                                                                      Holly/D1 Regional............................................ 5/21/2004

2:10.26                         Gall                                                                                      Baltimore/USA Youth Ch................................. 7/ 1/2004

2:10.45                         Gall                                                                                      Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

2:11.0                           Gall                                                                                      Jackson/JDs Inv............................................... 4/30/2004

2:11.8                           Gall                                                                                      Flint/Mott Relays............................................... 5/15/2004

2:12.59          Kelly Robinson (Holt)12                                                                 Raleigh/adidas Outdoor.................................. 6/19/2004

2:12.77                         Gall                                                                                      Farmington Hills/USATF JO Region V......... 7/11/2004

2:14.67          Katelyn Johnston (Temperance Bedford)10                             Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

2:14.89          Janee Jones (Goodrich)11                                                            Comstock Park/D3 State.................................. 6/ 5/2004

2:14.9             Kristi Boerman-Powers (Rockford)                                              Grand Rapids/D1 Regional............................ 5/21/2004

2:15.1             Liz Mengyan (Clarkston)11                                                           Milford/Oakland County.................................. 5/28/2004

2:15.35          Katherine McCarthy (Kenowa Hills)10                                        Caledonia/D2 State.......................................... 6/ 5/2004

2:15.64          Kelly Sampson (Detroit Renaissance)11                                   Caledonia/D2 State.......................................... 6/ 5/2004

2:15.72          Susie Rivard (Brighton)12                                                             Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

2:16.04          Laurel Bennett (Mt Pleasant Sacred Heart)10                           Grand Rapids/D4 State.................................... 6/ 5/2004

2:16.69          Ramzee Fondren (Detroit)8                                                          Des Moines/AAU Junior Olympics................. 8/ 7/2004

2:16.79          Sarah Squires (Unionville-Sebewaing)                                      Comstock Park/D3 State.................................. 6/ 5/2004

2:16.91          Brittany Quinn (Hartland)9                                                             Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

2:17.0             Devon Rupley (Northville)                                                             Livonia/Inv.......................................................... 5/ 1/2004

2:17.36          Elizabeth Pepelko (Bloomfield Hills Andover)12                     Caledonia/D2 State.......................................... 6/ 5/2004

2:17.61          Lisa Senakiewich (Davison)12                                                     Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004
2:17.82          Amber Myers (Jackson Northwest)12                                         Caledonia/D2 State.......................................... 6/ 5/2004

 

1500 METERS

4:39.22#        Nicole Bush (Kelloggsville)12                                                      Raleigh/adidas Outdoor [mile]....................... 6/19/2004

4:40.44#        Lisa Senakiewich (Davison)12                                                     Raleigh/adidas Outdoor [mile]....................... 6/19/2004

4:42.73#        Liz Mengyan (Clarkston)11                                                           Raleigh/adidas Outdoor [mile]....................... 6/19/2004

4:48.84          Johnelle Thomas (Detroit Cass Tech)12                                    Des Moines/AAU Junior Olympics................. 8/ 7/2004

4:48.85          Lindsay Hagan (Northville)8                                                         Eugene/USATF Junior Olympics (h)............ 7/30/2004

4:52.34          Ramzee Fondren (Detroit)8                                                          Des Moines/AAU Junior Olympics................. 8/ 7/2004

 

1600-METERS

4:51.64          Lisa Senakiewich (Davison)12                                                     Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004
4:53.35          Nicole Bush (Kelloggsville)12                                                      Comstock Park/D3 State.................................. 6/ 5/2004

4:55.44          Janee Jones (Goodrich)11                                                            Comstock Park/D3 State.................................. 6/ 5/2004

4:56.55+                      Bush                                                                                    Raleigh/adidas Outdoor (4:58.27)................ 6/19/2004

4:56.80          Sarah Squires (Unionville-Sebewaing)10                                 Comstock Park/D3 State.................................. 6/ 5/2004

4:57.5             Bekah Smeltzer (Monroe Jefferson)9                                         Grosse Ile/D2 Regional................................... 5/21/2004

4:57.68          Kelly Robinson (Holt)12                                                                 Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

4:59.3             Nikki Bohnsack (Rockford)12                                                       Grand Rapids/D1 Regional............................ 5/21/2004

4:59.46                         Smeltzer                                                                             Caledonia/D2 State.......................................... 6/ 5/2004

5:00.4                           Smeltzer                                                                             Jackson/NW Last Chance.............................. 5/15/2004

5:00.53          Eileen Creutz (Saline)10                                                               Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

5:00.56          Marissa Treece (Maple City Glen Lake)9                                   Grand Rapids/D4 State.................................... 6/ 5/2004

5:01.63+        Liz Mengyan (Clarkston)11                                                           Raleigh/adidas Outdoor (5:03.38)................ 6/19/2004

5:02.50+        Rachel Wittum (Rockford)9                                                           Raleigh/adidas Outdoor (5:04.26)................ 6/19/2004

5:03.57          Elizabeth Pepelko (Bloomfield Hills Andover)12                     Caledonia/D2 State.......................................... 6/ 5/2004

5:04.1             Caitlin Clifford (Bloomfield Hills Lahser)                                   Milford/Oakland County.................................. 5/28/2004

5:05.2             Lori Burgess (Grand Rapids S Christian)                                   Comstock Park/D2 Regional......................... 5/21/2004

5:05.9             Emily Langenberg (Grand Ledge)                                               Grand Rapids/D1 Regional............................ 5/21/2004

5:07.12          Laura Rolf (Rochester Hills Lutheran NW)10                            Grand Rapids/D4 State.................................... 6/ 5/2004

5:07.45          Lisa Canty (Milford)12                                                                    Delaware/Midwest Meet of Champions...... 6/12/2004

5:07.5             Rebecca Winchester (Middleville)                                               Comstock Park/D2 Regional......................... 5/21/2004

5:07.74          Claire Otwell (Traverse City Central)12                                      Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

5:08.1             Nicole Holmes (Flint Central)                                                       Holly/D1 Regional............................................ 5/21/2004

5:09.38          Kayla O’Mara (Goodrich)10                                                          Comstock Park/D3 State.................................. 6/ 5/2004

5:09.6             Jessica Armstrong (Wayland)                                                       Comstock Park/D2 Regional......................... 5/21/2004

5:09.8             Laura Malnor (East Grand Rapids)11                                         Comstock Park/D2 Regional......................... 5/21/2004

5:09.9             Amber Smith (Ishpeming-Westwood)                                         Kingsford/UP2 State......................................... 6/ 5/2004

 

2000 STEEPLECHASE

7:46.51          Anne Oltman (Clarkston)11                                                          Raleigh/adidas Outdoor.................................. 6/19/2004

 

3000 METERS

10:31.57        Johnelle Thomas (Detroit Cass Tech)12                                    Des Moines/AAU Junior Olympics................. 8/ 7/2004

 

3200-METERS

10:40.66        Bekah Smeltzer (Monroe Jefferson)9                                         Caledonia/D2 State.......................................... 6/ 5/2004

10:48.07+      Nicole Bush (Kelloggsville)12                                                      Raleigh/adidas Outdoor (10:51.85).............. 6/18/2004

10:49.90        Annie Otwell (Traverse City Central)10                                      Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

10:52.15        Lisa Canty (Milford)12                                                                    Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

10:52.80                      Bush                                                                                    Delaware/Midwest Meet of Champions...... 6/12/2004

10:52.97        Eileen Creutz (Saline)10                                                               Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

10:53.6                         Smeltzer                                                                             Jackson/NW Last Chance.............................. 5/15/2004

10:53.84        Emily Langenberg (Grand Ledge)9                                            Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

10:55.97+                    Canty                                                                                   Raleigh/adidas Outdoor (10:59.79).............. 6/18/2004

10:59.0          Nikki Bohnsack (Rockford)12                                                       ?.................................................................................. /2004

10:59.28        Lindsay Gaudard (Lake Orion)                                                     Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

11:00.38        Rachel Wittum (Rockford)9                                                           Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

11:01.09        Laura Malnor (East Grand Rapids)11                                         Caledonia/D2 State.......................................... 6/ 5/2004

11:02.7          Jessica Armstrong (Wayland)9                                                    Comstock Park/D2 Regional......................... 5/21/2004

11:04.34        Caitlin Clifford (Bloomfield Hills Lahser)10                               Ypsilanti/EMU Twilight.................................... 4/16/2004

11:07.1          Lindsay Gaudard (Lake Orion)                                                     Milford/Oakland County.................................. 5/28/2004

11:11.91        Marissa Treece (Glen Lake)9                                                       Grand Rapids/D4 State.................................... 6/ 5/2004

11:13.28        Theresann Zimmerman (Boyne City)10                                     Comstock Park/D3 State.................................. 6/ 5/2004

11:14.61        Erin Batt (Hillsdale)                                                                         Comstock Park/D3 State.................................. 6/ 5/2004

 

100-METER HURDLES

14.05              Taneisha Griggs (Southfield Lathrup)12                                    Delaware/Midwest Meet (-0.5)...................... 6/12/2004

14.30              Osamuede Iyoha (Ann Arbor Pioneer)12                                   Ypsilanti/EMU Twilight.................................... 4/16/2004

14.34              Tiffany Ofili (Ypsilanti)11                                                               Caledonia/D2 State.......................................... 6/ 5/2004

14.37                            Griggs                                                                                  Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

14.59                            Iyoha                                                                                    Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

14.68              Sara Wittingen (East Grand Rapids)12                                       Caledonia/D2 State.......................................... 6/ 5/2004

14.71              Megan Strachota (Chesaning)11                                                 Caledonia/D2 State.......................................... 6/ 5/2004

14.79              Winter Taylor (Ann Arbor Pioneer)11                                          Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

14.83              Chide Uche (Ann Arbor Pioneer)9                                               Farmington Hills/USATF JO Region V......... 7/11/2004

14.94              Leighann Dowell (Millington)                                                        Comstock Park/D3 State.................................. 6/ 5/2004

15.09              Kathleen LaValley (Forest Hills Central)11                                Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

15.10              Lindsay Lange (Manistee)                                                             Comstock Park/D3 State.................................. 6/ 5/2004

15.13              Nikki Mitchell (Adrian)12                                                                Rockford/D1 State (s)....................................... 6/ 5/2004

15.20              Candice Wheat (Pontiac Northern)10                                         Rockford/D1 State (s)....................................... 6/ 5/2004

15.20              Keisha Townsend (Ann Arbor Pioneer)12                                 Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

15.25              Lesly Hale (Detroit Renaissance)10                                            Des Moines/AAU Junior Olympics (h) (-1.2) 8/ 7/2004

15.26              Samantha Smith (South Lyon)12                                                Rockford/D1 State (s)....................................... 6/ 5/2004

15.27              Kiersten Isgrigg (South Lyon)12                                                   Rockford/D1 State (s)....................................... 6/ 5/2004

15.28              Katie Thomas (White Lake Lakeland)12                                    Rockford/D1 State (s)....................................... 6/ 5/2004

Hand-timed:

14.1                Sarah Wittingen (East Grand Rapids)12                                     Comstock Park/D2 Regional......................... 5/21/2004

14.2                Tenisha Griggs (Southfield Lathrup)12                                      ?.................................................................................. /2004

14.4                Osamuede Iyoha (Ann Arbor Pioneer)12                                   Adrian/dual........................................................ 5/11/2004

14.5                              Iyoha                                                                                    Adrian/Clark Inv................................................. 5/ 8/2004

14.5                Megan Strachota (Chesaning)11                                                 Chesaning/dual................................................ 5/10/2004

--

14.6                Chide Uche (Ann Arbor Huron)9                                                  Ann Arbor/River Rat......................................... 5/15/2004

14.8                Keisha Townsend (Ann Arbor Pioneer)                                      Adrian/dual........................................................ 5/11/2004

14.9                Tiarra Brooks (Detroit Mumford)12                                              Detroit/PSL Champs....................................... 5/27/2004

14.9                Katie LaValley (Forest Hills Central)                                           Grand Rapids/D1 Regional............................ 5/21/2004

15.0                Winter Taylor (Ann Arbor Pioneer)                                               Adrian/dual........................................................ 5/11/2004

15.0                Tiffany Ofili (Ypsilanti)                                                                    Chelsea/D2 Regional...................................... 5/22/2004

15.1                Nikki Mitchell (Adrian)                                                                    Ypsilanti/D1 Regional...................................... 5/21/2004

15.1                Candice Wheat (Pontiac Northern)                                              Milford/D1 Regional........................................ 5/21/2004

15.2                Samantha Smith (South Lyon)12                                                South Lyon/Sunset Inv..................................... 5/ 8/2004

15.2                Danielle Brown (Kalamazoo Central)                                         Muskegon/D1 Regional.................................. 5/21/2004

15.2                Maggie Dwyer (Grand Haven)                                                      Muskegon/D1 Regional.................................. 5/21/2004

15.2                Kiersten Isgrigg (South Lyon)12                                                   Milford/D1 Regional........................................ 5/21/2004

 

300-METER HURDLES

42.85              Osamuede Iyoha (Ann Arbor Pioneer)12                                   Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

42.94              Jennifer Sabra (Taylor Kennedy)11                                            Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

42.95                            Iyoha                                                                                    Delaware/Midwest Meet of Champions...... 6/12/2004

43.56                            Iyoha                                                                                    Ypsilanti/EMU Twilight.................................... 4/16/2004

43.57              Kathleen LaValley (Forest Hills Central)11                                Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

44.32              Sara Trumbull (Pinckney)11                                                         Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

44.34              Danielle Brown (Kalamazoo Central)11                                    Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

44.55              Keisha Townsend (Ann Arbor Pioneer)12                                 Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

44.78              Tiffany Ofili (Ypsilanti)11                                                               Caledonia/D2 State.......................................... 6/ 5/2004

45.29              Stephanie McCarthy (Kenowa Hills)10                                       Caledonia/D2 State.......................................... 6/ 5/2004

45.33              Kiersten Isgrigg (South Lyon)12                                                   Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

45.38              Crystal Stanley (Lansing Eastern)10                                           Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

45.42              Candice Wheat (Pontiac Northern)12                                         Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

45.45              Cassie Jenich (Warren Cousino)12                                            Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

45.65              Sarah Thomas (Reading)11                                                         Grand Rapids/D4 State.................................... 6/ 5/2004

45.78              Katie Thomas (White Lake Lakeland)12                                    Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

45.94              Kali Briggs (Vandercook Lake)12                                                Grand Rapids/D4 State.................................... 6/ 5/2004

Hand-timed:

43.8                Kathleen LaValley (Forest Hills Central)11                                Grand Rapids/D1 Regional............................ 5/21/2004

44.0                Osamuede Iyoha (Ann Arbor Pioneer)12                                   Ypsilanti/D1 Regional...................................... 5/21/2004

44.1                Sara Trumbull (Pinckney)11                                                         Milford/D1 Regional........................................ 5/21/2004

44.4                Tiarra Brooks (Detroit Mumford)12                                              Detroit/PSL Champs....................................... 5/27/2004

44.7                Danielle Brown (Kalamazoo Central)11                                    Muskegon/D1 Regional.................................. 5/21/2004

44.9                Keisha Townsend (Ann Arbor Pioneer)                                      Adrian/dual........................................................ 5/11/2004

44.9                Melissa Phillips (Ann Arbor Pioneer)11                                      Ypsilanti/D1 Regional...................................... 5/21/2004

45.1                Tiffany Ofili (Ypsilanti)                                                                    Chelsea/D2 Regional...................................... 5/22/2004

45.1                Jennifer Sabra (Taylor Kennedy)                                                 Ypsilanti/D1 Regional...................................... 5/21/2004

45.5                Sarah Wittingen (East Grand Rapids)12                                     Grand Rapids/dual........................................... 4/30/2004

45.6                Candice Wheat (Pontiac Northern)10                                         Milford/D1 Regional........................................ 5/21/2004

45.7                Amber Hay (Detroit Renaissance)                                               Detroit/PSL Champs....................................... 5/27/2004

45.7                Crystal Stanley (Lansing Eastern)10                                           Grand Rapids/D1 Regional............................ 5/21/2004

45.7                Kiersten Isgrigg (South Lyon)12                                                   Milford/D1 Regional........................................ 5/21/2004

45.9                Dominque Diaz (Ann Arbor Pioneer)12                                     Adrian/dual........................................................ 5/11/2004

45.9                Megan Strachota (Chesaning)11                                                 Corunna/MMB.................................................. 5/27/2004

 

400-METER HURDLES

1:01.88          Crystal Stanley (Lansing Eastern)10                                           Des Moines/AAU Junior Olympics................. 8/ 7/2004

1:02.72          Kathleen LaValley (Forest Hills Central)11                                Raleigh/adidas Outdoor.................................. 6/19/2004

1:04.06                         LaValley                                                                              Farmington Hills/USATF JO Region V......... 7/11/2004

1:04.58          Jennifer Sabra (Taylor Kennedy)11                                            Des Moines/AAU Junior Olympics (h)........... 8/ 7/2004

1:04.63          Amber Hay (Detroit Renaissance)11                                          Farmington Hills/USATF JO Region V......... 7/11/2004

1:04.70                         Sabra                                                                                   Farmington/USATF JO State......................... 6/26/2004

1:04.71                         Stanley                                                                                Des Moines/AAU Junior Olympics (h)........... 8/ 5/2004

1:06.69          Domonique Diaz (Ann Arbor Pioneer)12                                   Farmington/USATF JO State......................... 6/26/2004

1:06.98          Melissa Phillips (Ann Arbor Pioneer)11                                      Baltimore/USA Youth Ch..................................................

1:08.24          Joanna Schollack (Brighton)12                                                    Des Moines/AAU Junior Olympics (h)........... 8/ 7/2004

1:08.67          Oneka Hill (Southfield)11                                                              Des Moines/AAU Junior Olympics (h)........... 8/ 7/2004

1:08.85          Jaime Obidike (Ann Arbor Pioneer)10                                        Farmington Hills/USATF JO Region V......... 7/11/2004

 

HIGH JUMP

5-9                  Christine Krellwitz (Big Rapids)12                                               Caledonia/D2 State.......................................... 6/ 5/2004

5-7                  Bettie Wade (Farmington)11                                                         Milford/Oakland County.................................. 5/28/2004

5-7                  Katherine Johnson (Birmingham Marion)                                  Raleigh/adidas Outdoor.................................. 6/19/2004

5-6                  Laurenie Loussaint (Southfield)                                                   Ypsilanti/EMU Twilight.................................... 4/16/2004

5-6                  Shanna Tamminga (Delton-Kellogg)                                          Grand Rapids/D3 Regional............................ 5/22/2004

5-6                  Christina Solomon (Belleville)11                                                 Ypsilanti/D1 Regional...................................... 5/21/2004

5-5.25            Katie VanderArk (Grand Rapids South Chr)10                          ?.................................................................................. /2004

5-5                  Jaelyn Stringer (Monroe)                                                               Ypsilanti/EMU Twilight.................................... 4/16/2004

5-5                  Jackie Prins (Grand Rapids Catholic Cent)                                ?.................................................................................. /2004

5-5                  Megan Strachota (Chesaning)11                                                 Caro/D2 Regional............................................ 5/21/2004

5-5                  Kelly Kohn (Adrian)10                                                                    Ypsilanti/D1 Regional...................................... 5/21/2004

5-5                  Whitney Tremain (East Kentwood)10                                         Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

5-5                  Chaesa Howard (Midland)10                                                       Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

5-5                  Ashton Lechner (Midland Dow)12                                               Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

5-5                  Erika Schroll (Three Rivers)10                                                      Caledonia/D2 State.......................................... 6/ 5/2004

5-4                  Selina Banks (Southfield Lathrup)11                                          Dayton/Mitchell Memorial................................ 5/ 1/2004

5-4                  Tiffany Norton (Flint Carman-Ainsworth)11                               Saginaw/D1 Regional..................................... 5/21/2004

5-4                  Lindsey McNight (Sparta)                                                              Caledonia/D2 State.......................................... 6/ 5/2004

5-4                  Sarah Wittingen (East Grand Rapids)                                         Grand Rapids/Public School Inv................... 4/16/2004

5-4                  Danielle Brown (Kalamazoo Central)11                                    Grand Rapids/Inv............................................. 4/23/2004

5-4                  Katie Price (Fraser)                                                                         Warren/D1 Regional........................................ 5/21/2004

5-4                  Mary Leverentz (Three Rivers)12                                                 Caledonia/D2 State.......................................... 6/ 5/2004

5-4                  Nicole Wyers (White Cloud)                                                          Comstock Park/D3 State.................................. 6/ 5/2004

5-4                  AnnMarie LaFlamme ()                                                                  Des Moines/AAU Junior Olympics (h)........... 8/ 7/2004

 

POLE VAULT

11-8                Angie Maxey (Caledonia)12                                                         Caledonia/D2 State.......................................... 6/ 5/2004

11-6                Stacy Orosz (Rockford)12                                                              Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

11-6                              Maxey                                                                                  Delaware/Midwest Meet of Champions...... 6/12/2004

11-3                Stephanie Miller (Erie-Mason)12                                                 ?.................................................................................. /2004

11-3                              Maxey                                                                                  Comstock Park/D2 Regional......................... 5/21/2004

11-3                              Orosz                                                                                   Grand Rapids/D1 Regional............................ 5/21/2004

11-3                Janine Rosloniec (Rockford)12                                                    Grand Rapids/D1 Regional............................ 5/21/2004

11-3                Jen Mehl (Novi)12                                                                           Milford/D1 Regional........................................ 5/21/2004

11-3                              Rosloniec                                                                            Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

11-3                              Mehl                                                                                     Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

11-2                              Mehl                                                                                     South Lyon/dual................................................ 5/ 4/2004

11-1                              Orosz                                                                                  Muskegon/dual................................................. 4/29/2004

--

11-0                Lindsay Jones (St Clair)12                                                            Macomb/dual.................................................... 5/18/2004

11-0                Michelle Fryling (East Kentwood)12                                            Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

11-0                Katie Martin (Boyne City)12                                                          Bellaire/Steiner Inv............................................ 5/ 3/2004

10-10.5          Jessica Miela (Fife Lake)12                                                          Grand Rapids/D4 State.................................... 6/ 5/2004

10-9                Lisa Sontagg (Saginaw Nouvel)11                                              Corunna Relays............................................... 4/24/2004

10-9                Stacy Turak (Warren Cousino)11                                                 Warren/D1 Regional........................................ 5/21/2004

10-9                Katie Shaw (Lakeview)11                                                              Breckinridge/CSAA.......................................... 5/27/2004

10-9                Laura Schelhaus (Muskegon Mona Shores)12                        Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

10-6                Abby Ostrowski (Grand Rapids West Cath)9                             ?.................................................................................. /2004

10-6                Alisha Perry (Perry)                                                                         Vermontville/D3 Regional.............................. 5/21/2004

 

LONG JUMP

18-9                Jennifer Anderson (Wayne)11                                                     Plymouth/dual.................................................. 4/22/2004

18-3                Tiffany Ofili (Ypsilanti)11                                                               Ypsilanti/EMU Twilight.................................... 4/16/2004

18-0                Brittany Howard (Westland Glenn)10                                          Livonia/dual...................................................... 4/22/2004

17-11.75        Amanda Weber (Portland St Patrick)12                                      Grand Rapids/D4 State.................................... 6/ 5/2004

17-9                Samantha Smith (South Lyon)12                                                KVC Champs.................................................... 5/25/2004

17-7.25          Megan Garvey (Vermontville Maple Valley)                              Vermontville/SMAA......................................... 5/27/2004

17-7                Sara Trumbull (Pinckney)11                                                         Pinckney/tri........................................................ 4/30/2004

17-6.75          Brittany Howard (Romulus)10                                                      Des Moines/AAU Junior Olympics................. 8/ 7/2004

17-4                Jackie Prins (Grand Rapids Catholic Cent)                                Grand Rapids/dual........................................... 5/11/2004

17-3.75          Christine Krellwitz (Big Rapids)12                                               dual..................................................................... 4/13/2004

17-1.5            Megan Gregory (Rockford)                                                            ?.................................................................................. /2004

17-1.5            Chelsey Myers (Monroe St Mary)                                                 Erie/D3 Regional.............................................. 5/22/2004

17-1.25          Chelsea Milen (Evart)                                                                     Pine River Inv..................................................... 5/ 1/2004

17-1.25          Tiffany Sylvester (Grand Rapids Ottawa H)                               Grand Rapids/dual........................................... 4/30/2004

Wind-aided:

18-8                Sara Trumbull (Pinckney)11                                                         Pinckney/dual................................................... 4/27/2004

 

SHOT PUT

43-9.75          Lauren Buresh (Morley-Stanwood)10                                         Comstock Park/D3 State.................................. 6/ 5/2004

43-7.5            Nia Henderson (Livonia Churchill)12                                         Livonia/City....................................................... 4/29/2004

43-6.5                           Henderson                                                                         West Bloomfield Inv........................................ 4/24/2004

42-3                Takarra Dunning (Kalamazoo Central)11                                  Muskegon/D1 Regional.................................. 5/21/2004

42-1.75          Maggie Dwyer (Grand Haven)12                                                 Grand Haven/dual........................................... 5/11/2004

--

41-8                Whitney Nevins (Eaton Rapids)12                                               Jackson/CAAC 2.............................................. 5/27/2004

41-5.5            Jessica Stender (Corunna)12                                                       Alma/dual.................................................................. /2004

41-1.5            Ashley Lawrence (Troy)10                                                            Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

39-7.5            DeDee Briggs (Vandercook Lake)11                                          Grand Rapids/D4 State.................................... 6/ 5/2004

39-7                Ashley Kent (East Kentwood)12                                                   Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

39-6.5            Charleese Greer (Pontiac Northern)12                                       Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

39-3                Emily Fox (Rockford)                                                                      Rockford/dual................................................... 5/11/2004

39-2                Joanna Houston (Royal Oak Dondero)11                                  Caledonia/D2 State.......................................... 6/ 5/2004

39-1.5            Rolanda Vinson (Ann Arbor Pioneer)11                                     Ypsilanti/EMU Twilight.................................... 4/16/2004

 

DISCUS

142-4             Maggie Dwyer (Grand Haven)12                                                 dual............................................................................. /2004

141-5             Sara Camacho (Byron Center)12                                                Caledonia/D2 State.......................................... 6/ 5/2004

140-7             Nia Henderson (Livonia Churchill)12                                         Livonia/dual...................................................... 4/29/2004

139-11                         Camacho                                                                            Delaware/Midwest Meet of Champions...... 6/12/2004

137-6                            Camacho                                                                            Comstock Park/D2 Regional......................... 5/21/2004

137-2                            Dwyer                                                                                  Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

136-4                            Henderson                                                                         Walled Lake Western dual............................. 4/23/2004

136-1                            Dwyer                                                                                  Muskegon/dual.................................................. 5/ 4/2004

134-4                            Dwyer                                                                                  Grand Haven/dual........................................... 4/30/2004

133-9                            Henderson                                                                         Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

132-8             Jessica Stender (Corunna)12                                                       Caledonia/D2 State.......................................... 6/ 5/2004

130-2             Alicia McCarthy (Grand Rapids Catholic C)                               Grand Rapids/dual........................................... 5/11/2004

129-2             Meagan Halliwell (Vermontville)                                                  Vermontville/D3 Regional.............................. 5/21/2004

127-2             Jenn Hawley (Kent City)                                                                Kent City/dual..................................................... 5/ 3/2004

126-6             Ashley Kent (East Kentwood)12                                                   Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

123-9             Stephanie Robinson (Walkerville)10                                           Grand Rapids/D4 State.................................... 6/ 5/2004

123-4             Katie Shaheen (West Bloomfield)11                                           Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

123-0             Mindy Bode (Caledonia)12                                                           Caledonia/D2 State.......................................... 6/ 5/2004

 

JAVELIN

114-7             Allison Jakubowski (Anchor Bay)11                                            Des Moines/AAU Junior Olympics................. 8/ 7/2004

96-2                              Jakubowski                                                                        Farmington/USATF JO State......................... 6/26/2004

87-10                            Jakubowski                                                                        Farmington Hills/USATF JO Region V......... 7/11/2004

 

HEPTATHLON

3551               Oneka Hill (Southfield)11                                                              Des Moines/AAU Junior Olympics................. 8/ 7/2004

                        (16.47 [-0.8], 4-7, 27-4, 27.69 [-1.3], 16-4.5, 74-1, 2:55.22)

2659               Bettie Wade (Farmington)                                                             Farmington Hills/USATF JO Region V......... 7/10/2004

2505               Ashley Green (Detroit Mumford)10                                             Des Moines/AAU Junior Olympics................. 8/ 7/2004

                        (19.27 [-1.7], 4-0.5, 21-3.5, 28.41 [-0.4], 11-5, 47-2, 2:44.16)

 

4 x 100 RELAY

47.64              Detroit Mumford                                                                              Raleigh/adidas Outdoor (h)............................ 6/19/2004

47.78                            Detroit Mumford                                                                Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

48.29              Ann Arbor Pioneer                                                                          Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

48.61                            Ann Arbor Pioneer                                                            Ypsilanti/EMU Twilight.................................... 4/16/2004

48.69              Westland Glenn                                                                               Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

48.70                            Detroit Mumford                                                                Raleigh/adidas Outdoor.................................. 6/19/2004

48.89              Kalamazoo Central                                                                         Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

49.01              Pontiac Northern                                                                             Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

49.43              Rockford                                                                                            Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

49.65              Muskegon                                                                                         Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

49.87              Saginaw                                                                                            Caledonia/D2 State.......................................... 6/ 5/2004

Hand-timed:

47.7                Detroit Mumford                                                                              Dayton/Mitchell Memorial................................ 5/ 1/2004

48.2                              Detroit Mumford                                                                Detroit/PSL Champs....................................... 5/27/2004

49.0                              Detroit Mumford                                                                Flint/Mott Relays............................................... 5/15/2004

49.1                Ann Arbor Pioneer                                                                          Adrian/dual........................................................ 5/11/2004

49.1                              Ann Arbor Pioneer                                                            Ypsilanti/D1 Regional...................................... 5/21/2004

--

49.3                Benton Harbor                                                                                 Kalamazoo/Long Inv........................................ 5/ 7/2004

49.4                Rockford                                                                                            Grand Rapids/D1 Regional............................ 5/21/2004

49.4                Southfield Lathrup                                                                          Milford/Oakland County.................................. 5/28/2004

49.5                Westland Glenn                                                                               Adrian/Clark....................................................... 5/ 8/2004

49.7                Pontiac Northern                                                                             Milford/D1 Regional........................................ 5/21/2004

50.0                Lansing Waverly                                                                              Lakewood/D2 Regional.................................. 5/22/2004

 

4 x 200 RELAY

1:39.12          Detroit Mumford                                                                              Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

1:39.2                           Detroit Mumford                                                                Dayton/Mitchell Memorial................................ 5/ 1/2004

1:39.64          Ann Arbor Pioneer                                                                          Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

1:39.67                         Detroit Mumford                                                                Ypsilanti/EMU Twilight.................................... 4/16/2004

1:40.3             Detroit Renaissance                                                                       Detroit/PSL Champs....................................... 5/27/2004

1:40.4                           Detroit Mumford                                                                Flint/Mott Relays............................................... 5/15/2004

1:40.68                         Ann Arbor Pioneer                                                            Ypsilanti/EMU Twilight.................................... 4/16/2004

--

1:42.91          Westland Glenn                                                                               Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

1:43.08          Ypsilanti Lincoln                                                                              Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

1:43.22          East Kentwood                                                                                 Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

1:43.2             Southfield Lathrup                                                                          Milford/Oakland County.................................. 5/28/2004

1:43.99          Milford  Rockford/D1 State                                                             6/ 5/2004

1:44.27          Kalamazoo Central                                                                         Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

1:44.2             Rockford                                                                                            Grand Rapids/D1 Regional............................ 5/21/2004

1:44.49          Livonia Churchill                                                                             Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

1:44.5             Livonia Stevenson                                                                          Canton/D1 Regional........................................ 5/21/2004

1:44.76          Ann Arbor Huron                                                                             Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

1:44.9             Pinckney                                                                                           Milford/D1 Regional........................................ 5/21/2004

 

4 x 400 RELAY

3:46.43          Ann Arbor Pioneer                                                                          Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

3:51.15          Detroit Mumford                                                                              Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

3:51.7                           Ann Arbor Pioneer                                                            Ypsilanti/D1 Regional...................................... 5/21/2004

3:53.2                           Detroit Mumford                                                                Dayton/Mitchell Memorial................................ 5/ 1/2004

3:56.0                           Detroit Mumford                                                                Detroit/PSL Champs....................................... 5/27/2004

3:56.1                           Ann Arbor Pioneer                                                            Adrian/Clark Inv................................................. 5/ 8/2004

3:56.2                           Detroit Mumford                                                                Warren/D1 Regional........................................ 5/21/2004

3:57.57          Ypsilanti Lincoln                                                                              Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

3:59.26          Pinckney                                                                                           Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

3:59.34          Rockford                                                                                            Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

3:59.34          Detroit Renaissance                                                                       Caledonia/D2 State.......................................... 6/ 5/2004

3:59.47          Livonia Churchill                                                                             Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

3:59.51          Kalamazoo Central                                                                         Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

3:59.9             Forest Hills Northern                                                                       Grand Rapids/D1 Regional............................ 5/21/2004

4:00.1             Grand Blanc                                                                                     Holly/D1 Regional............................................ 5/21/2004

4:02.03          East Kentwood                                                                                 Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

4:02.9             Southfield Lathrup                                                                          Milford/Oakland County.................................. 5/28/2004

4:03.14          Haslett  Caledonia/D2 State                                                          6/ 5/2004

4:03.36          Milford  Rockford/D1 State                                                             6/ 5/2004

4:03.62          Brighton                                                                                             Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

4:04.44          Mt Pleasant                                                                                       Caledonia/D2 State.......................................... 6/ 5/2004

4:04.7             Haslett  Lakewood/D2 Regional                                                   5/22/2004

 

4 x 800 RELAY

9:10.69          Rockford                                                                                            Raleigh/adidas Outdoor.................................. 6/19/2004

9:17.78                         Rockford                                                                             Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

9:20.80          Saline                                                                                                Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

9:22.05          Clarkston                                                                                           Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

9:23.30          Goodrich                                                                                           Raleigh/adidas Outdoor.................................. 6/19/2004

9:24.33                         Goodrich                                                                             Comstock Park/D3 State.................................. 6/ 5/2004

9:24.5             Holt                                                                                                     Grand Rapids/D1 Regional............................ 5/21/2004

9:24.81          Milford                                                                                               Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

9:25.1                           Clarkston                                                                            Holly/D1 Regional............................................ 5/21/2004

9:25.36                         Holt                                                                                      Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

9:29.79          Livonia Stevenson                                                                          Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

9:32.23          Grosse Pointe North                                                                       Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

9:32.20          Detroit Renaissance                                                                       Caledonia/D2 State.......................................... 6/ 5/2004

9:32.50          Grand Blanc                                                                                     Rockford/D1 State............................................. 6/ 5/2004

9:36.6             Brighton                                                                                             Milford/D1 Regional........................................ 5/21/2004

9:38.3             Ann Arbor Pioneer                                                                          Ypsilanti/D1 Regional...................................... 5/21/2004

 

4 x 1600 RELAY

20:59.38+      Goodrich                                                                                           Raleigh/adidas Outdoor (21:06.72).............. 6/19/2004

21:09.22+      Clarkston                                                                                           Raleigh/adidas Outdoor (21:16.62).............. 6/19/2004

21:44.4          Rockford                                                                                            Wyoming Park/Grimm.................................... 4/23/2004

21:52.0                         Clarkston                                                                            Dayton/Mitchell Memorial................................ 5/ 1/2004

21:54.7          Livonia Stevenson                                                                          Troy Inv................................................................ 5/ 8/2004

22:00.4          Grand Rapids South Christian                                                      Wyoming Park/Grimm.................................... 4/23/2004

22:24.1          East Grand Rapids                                                                          Wyoming Park/Grimm.................................... 4/23/2004

22:24.3          Milford                                                                                               Dayton/Mitchell Memorial................................ 5/ 1/2004

22:29.31+      Clarkston B                                                                                       Raleigh/adidas Outdoor (22:37.18).............. 6/19/2004

22:36.1          Davison                                                                                             Flint/Runyan....................................................... 5/ 8/2004

22:43.0          Battle Creek Lakeview                                                                   Hastings Relays............................................... 4/16/2004

22:44.1          Dexter                                                                                                Manchester Metric........................................... 5/15/2004

22:54.9          Northville                                                                                           Railsplitters........................................................ 4/25/2004

23:28.6          Howell                                                                                                Flint/Runyan....................................................... 5/ 8/2004

23:28.9          Blissfield                                                                                           Manchester/Metric........................................... 5/15/2004

 

800 MEDLEY (200-100-100-400)

1:45.9             Detroit Mumford                                                                              Dayton/Mitchell Memorial................................ 5/ 1/2004

1:46.55                         Detroit Mumford                                                                Raleigh/adidas Outdoor.................................. 6/19/2004

1:49.2             Middleville                                                                                        Caledonia/Soderman..................................... 4/23/2004

1:53.1             Southfield Lathrup                                                                          Dayton/Mitchell Memorial................................ 5/ 1/2004

1:54.5             Allendale                                                                                           Holland/West Ottawa Relays........................... 5/ 1/2004

1:55.8             Muskegon                                                                                         Holland/West Ottawa Relays........................... 5/ 1/2004

1:56.5             Lansing Waverly                                                                              Hastings Relays............................................... 4/16/2004

1:56.6             Livonia Stevenson                                                                          Troy Inv................................................................ 5/ 8/2004

1:56.7             Tecumseh                                                                                         South Lyon/Sunset Inv..................................... 5/ 8/2004

1:56.9             Ann Arbor Pioneer                                                                          South Lyon/Sunset Inv..................................... 5/ 8/2004

1:57.0             Grand Rapids Christian                                                                  Lowell Inv............................................................ 5/ 1/2004

 

1200 MEDLEY (400-200-200-400)

2:55.5             Forest Hills Northern                                                                       Caledonia/Soderman..................................... 4/23/2004

3:00.3             East Grand Rapids                                                                          Wyoming Park/Grimm.................................... 4/23/2004

3:00.6             Lansing Catholic Central                                                               Bath/Courser Inv.............................................. 4/30/2004

3:02.7             Sparta                                                                                                Kent City Relays............................................... 4/10/2004

3:04.6             Grand Rapids Christian                                                                  Wyoming Park/Grimm.................................... 4/23/2004

3:05.9             Hamilton                                                                                           Godwin Relays................................................. 4/16/2004

3:06.7             Kent City                                                                                            Kent City Relays............................................... 4/10/2004

3:07.6             Newaygo                                                                                           Morley/Mohawk................................................ 4/16/2004

 

1600 MEDLEY (400-200-200-800)

4:25.80          Flint Central                                                                                      Dayton/Mitchell Memorial................................ 5/ 1/2004

4:31.97          Detroit Mumford                                                                              Dayton/Mitchell Memorial................................ 5/ 1/2004

 

2400 MEDLEY (800-400-400-800)

7:05.3             Rockford                                                                                            Grand Rapids/Public School Inv................... 4/16/2004

7:13.4             Flint Kearsley                                                                                   Flint/Runyan....................................................... 5/ 8/2004

7:13.4             Lansing Catholic Central                                                               St Louis Relays................................................. 4/17/2004

7:15.7             Livonia Stevenson                                                                          Troy Inv................................................................ 5/ 8/2004

7:23.6             Ypsilanti Lincoln                                                                              Chelsea Relays................................................ 4/21/2004

7:24.1             Howell  Flint/Runyan                                                                       5/ 8/2004

7:29.0             East Grand Rapids                                                                          Grand Rapids/Public School Inv................... 4/16/2004

 

DISTANCE MEDLEY (800-400-1200-1600)

12:16.80        Rockford                                                                                            Raleigh/adidas Outdoor.................................. 6/19/2004

12:28.42        Milford                                                                                               Raleigh/adidas Outdoor.................................. 6/19/2004

12:43.0          Detroit Renaissance                                                                       Dayton/Mitchell Memorial................................ 5/ 1/2004

12:58.3          East Grand Rapids                                                                          Wyoming Park/Grimm.................................... 4/23/2004

13:00.5          Grand Rapids Christian                                                                  Wyoming Park/Grimm.................................... 4/23/2004

13:01.5          Clarkston                                                                                           Dayton/Mitchell Memorial................................ 5/ 1/2004

13:04.0          Grand Blanc                                                                                     Ypsilanti Relays................................................ 4/24/2004

13:09.5          Livonia Stevenson                                                                          Troy Inv................................................................ 5/ 8/2004

13:11.2          Grand Blanc                                                                                     Flint/Runyan....................................................... 5/ 8/2004

13:14.9          Goodrich                                                                                           Corunna Relays............................................... 4/24/2004

13:29.1          Davison                                                                                             Flint/Runyan....................................................... 5/ 8/2004